Balıkesir'de deprem: 4,7

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde saat 22:31'de 4,7 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem, Balıkesir'in çevre illerinde ve İstanbul'da da hissedildi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 22.31'de Dursunbey ilçesinde 4,7 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

Depremin 11,49 kilometre derinlikte olduğu belirlenirken, çevre illerden de hissedildiği bildirildi.

Vali Şıldak: Olumsuzluk bulunmamaktadır

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Saat 22.31’de Dursunbey ilçemizde meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle yerleşim yerlerimizde herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Bölgede AFAD ve jandarma ekiplerimiz ayrıntılı tarama yapmaktadır. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" ifadesini kullandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da deprem nedeniyle olumsuz durumun yaşanmadığını aktararak "Balıkesir Afet Koordinasyon Merkezi, AFAD ve jandarma ekiplerimiz afet bölgesinde gerekli taramalara devam ediyor. Gelişmelerin takipçisiyiz. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan da kendilerine şu an için gelen herhangi bir olumsuzluğun olmadığını söyledi.

Bahçavan, depremin merkez üssü Ayvacık'a ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

Gökçedağ Mahallesi'ndeki bir kaç kişiyle görüştüklerini, depremin güçlü hissedildiğini ifade eden Bahçavan, "Biz de bölgeye gideceğiz." dedi.

Depremin merkez üssüne en yakın yerleşim yerlerinden Ayvacık Mahallesi Muhtarı Metin Kaymak ise sarsıntıyı çok şiddetli hissettiklerini anlattı.

Mahalleyi dolaştıklarını, şu ana kadar hasar gözükmediğini belirten Kaymak, "Yetkililer aradılar, bölgeye geliyorlar. Herkesten Allah razı olsun" dedi.

AFAD: Saha taramaları devam ediyor

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde meydan gelen 4,7 büyüklüğünde deprem sonrasında herhangi bir olumsuz ihbarın alınmadığını bildirdi.

AFAD'dan yapılan açıklamada, Balıkesir çevre illerde saha tarama çalışmalarının devam ettiği, gelişmelerin takip edildiği belirtildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Balıkesir Dursunbey'de, 22.31'de gerçekleşen 4,7 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine intikal eden herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Ekiplerimiz tarafından saha taraması devam etmektedir. Balıkesirimize ve hemşerilerimize geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter'dan yaptığı açıklamada, depremin ardından 112 Acil Ekiplerinin bölgeyi taramak üzere görevlendirildiğini bildirerek, "İlk bilgilere göre, endişe verici bir sonuç söz konusu değil." bilgisini paylaştı.

Koca, vatandaşlara geçmiş olsun diledi.