21 °C

Bank Asya: Faaliyetlerimiz kesintisiz sürüyor

Bank Asya, "Bankamızı ödeme güçlüğü içerisine düşürme planı yapan çevrelere rağmen, bankamız müşterilerine karşı olan yükümlülüklerini yerine getirmeye devam edecektir" açıklamasını yaptı. Hisseler bugün de yüzde 10 kayıpla açıldı

Bank Asya: Faaliyetlerimiz kesintisiz sürüyor

İSTANBUL - Bank Asya, faaliyetlerini kesintisiz sürdürdüğünü ve kamu otoriteleri tarafından uzun süredir devam eden yoğun denetimlerden geçerek, tüm talepleri yerine getirdiğini duyurdu.

KAP'a bu sabah Bank Asya tarafından yapılan açıklamada, "Sektörde en yüksek sermaye yeterlilik rasyosuna sahip bankalardan biri olan bankamız, on aydan beri eşine az rastlanır şekilde yoğun denetimlerden geçmiş ve ilgili kamu otoritelerinin tüm taleplerini yerine getirmiştir" denildi.

Açıklamada, yaklaşık on aydır bankanın mudilerini tedirgin etmeye yönelik olarak kanunlara aykırı bir şekilde suç teşkil eden ve gerçeğe açıkça aykırı beyanlar verildiğine ve haberler yapıldığına dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan tüm bu saldırılara rağmen, bankamız bugüne kadar hiçbir mudisini ve müşterisini mağdur etmeden tüm yükümlülüklerini yerine getirmiş olup faaliyetlerini kesintisiz bir şekilde sürdürmektedir. Bu süreç zarfında bankamız bütün mudilerine mevduatlarını zamanında eksiksiz olarak ödemiş, ödemeye de devam edecektir. Bugüne kadar bankamızda mevduatı olup da parasını çekemeyen tek bir mudimiz bulunmamaktadır."

Açıklamada, "Bankamızı ödeme güçlüğü içerisine düşürme planı yapan çevrelere rağmen, bankamız müşterilerine karşı olan yükümlülüklerini yerine getirmeye devam edecektir" denildi.

"Hissedarlarının, yatırımcılarının, müşterilerinin ve Türk bankacılık sisteminin hak ve menfaatlerini korumak için gerekli yasal girişimlerde bulunmaya devam edecektir" denilen Bank Asya açıklamasında, gerek iç hukuk mevzuatından, gerekse uluslararası anlaşmalardan kaynaklanan tüm yasal hakların, ilgili adli ve idari merciler nezdinde aranmaya devam edileceği vurgulandı.

Bugün yüzde 10.1 düşüşle açıldı

Hisseleri bir aydan uzun bir süre kapalı kaldıktan sonra dün işleme açılan Bank Asya yüzde 20.16 düşüşle 0.99 liraya gerileyerek Mart 2009'dan bu yana en düşük seviyeden kapanmıştı. Bank Asya hisseleri yeni güne de satıcılı başladı. ASYAB, yüzde 10.1 düşüşle 0.89 TL'ye geriledi.