10 °C

Başbakan Yıldırım AP Başkanı'yla telefonda görüştü

Başbakan Yıldırım Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz'la telefonda görüşerek Avrupa'da bazı çevrelerin yanlış ve eksik bilgiden hareketle Türkiye hakkında beyanatlarda bulunduğunu söyledi.

Başbakan Yıldırım AP Başkanı'yla telefonda görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, AP Başkanı Schulz ile telefon görüşmesinde, Türkiye'deki gelişmeler hakkında bilgi vererek, Avrupa'daki bazı çevrelerin yanlış ve eksik bilgilerden hareketle, bazı temelsiz ön yargılarla Türkiye hakkında talihsiz beyanatlarda bulunduklarını, yargının bağımsız olduğunu ve işlemlerini kuvvetler ayrılığı ve hukukun üstünlüğü ilkesi çerçevesinde gerçekleştirdiğini, ülkenin halihazırda başta PKK ve FETÖ olmak üzere eli kanlı terör örgütleriyle mücadele ettiğini dile getirdi.

Türkiye'deki gelişmelerin Avrupa kamuoyuna çarpıtılarak yansıtılmasından ve teröre destek verenlere Avrupa'da bazı siyasi çevrelerce arka çıkılmasından kamuoyunun büyük rahatsızlık duyduğunu dile getirdi.

Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin, AB üyelik hedefinin kararlılıkla devam ettiğini, Türk ve AB makamları arasındaki diyaloğun artarak sürmesini istediğini ifade etti.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.