13 °C

Basın Ekspres Yolu, araç trafiğine kapalı

TEM ile E-5'i birbirine bağlayan Basın Ekspres Yolu'ndan araçların çift yönlü olarak geçişlerine izin verilmiyor

Basın Ekspres Yolu, araç trafiğine kapalı

 

 

İSTANBUL - İstanbul'da dün su baskınına uğrayan TEM Otoyolu ile E-5 Karayolunu birbirine bağlayan Basın Ekspres Yolu, çift yönlü olarak araç trafiğine kapalı tutuluyor.

TEM Otoyolu ile E-5 Karayolu ve Atatürk Havalimanı bağlantısını oluşturan ve dün su baskınına uğrayan Basın Ekspres Yolu'ndan araçların çift yönlü olarak geçişlerine izin verilmiyor.

Bu yolun Başakşehir girişinde gece yağan yağmur nedeniyle oluşan su birikintisi ve çamur ise belediye ekiplerince tahliye ediliyor. Başakşehir girişinde yer alan ve dün yine su baskınına uğrayan TIR garajındaki arama, kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarının da sürdüğü gözlendi.

Öte yandan, gece yağan yağmur da Bağcılar, Sultangazi, Gaziosmanpaşa ve Arnavutköy ile kentin Anadolu yakasındaki bazı semtlerde su baskınlarına neden oldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezine gelişinde yaptığı açıklamada, İstanbul'da Silivri, Çatalca ve merkez dahil olmak üzere 26 kişinin, Tekirdağ'da 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 9 kişininde kayıp olduğunu açıklamıştı.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap