7 °C

Batı bölgeler için kuvvetli yağış uyarısı

Batı bölgelerde görülecek yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, akşam ve gece saatlerinde Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın'ın kıyı kesimleri ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

Batı bölgeler için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre yurdun batı kesimleri parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Marmara'nın batısı, akşam ve gece saatlerinde Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam ve gece saatlerinde Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın'ın kıyı kesimleri ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah Marmara'nın güney ve doğusu ile sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Rüzgarın ise öğle saatlerinden sonra Marmara ve Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Bölgelerde hava durumu

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batısı ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde Kuzey kıyıları, gece bölgenin kuzey ve kıyı kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek. Göller yöresinde bu sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeyinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

Bazı illerde hava durumu

ANKARA : Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde pus ve sisli. (14)

İSTANBUL: Parçalı bulutlu ve sabah saatlerinde sisli, zamanla çok bulutlu ve akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı. (18)

İZMİR: Parçalı bulutlu ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli, zamanla çok bulutlu ve akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinde il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. (18)

ADANA: Az bulutlu ve açık. (21)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (19)

BOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde pus ve sisli. (13)

TRABZON: Parçalı ve az bulutlu. (15)

ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli. (4)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (14)

Kaynak: ANKA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.