18 °C

Beşiktaş'ın rakipleri belli oldu

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'nde Porto, CSKA Sofya ve Rapid Wien ile eşleşti.

Beşiktaş'ın rakipleri belli oldu

ANKARA - Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'nde (L) Grubu'nda Porto (Portekiz), CSKA Sofya (Bulgaristan) ve Rapid Wien (Avusturya) ile eşleşti.

Monaco'da yapılan kura çekiminde 2. torbada yer alan Beşiktaş, seri başı takımlardan Porto ile (L) Grubu'na düştü.

Kura çekiminde, Beşiktaş'ın grubuna, 3. torbadan CSKA Sofya, 4. torbadan ise Rapid Wien çıktı.

UEFA Avrupa Ligi'nde ilk maçlar 16 Eylülde yapılacak ve gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar, bir üst tura yükselecek.

Maç takvimi şöyle:

1. hafta: 16 Eylül

2. hafta: 30 Eylül

3. hafta: 21 Ekim

4. hafta: 4 Kasım

5. hafta: 1-2 Aralık

6. hafta: 15-16 Aralık

UEFA Avrupa Ligi finali, 18 Mayıs 2011'de Dublin'de oynanacak.

Gruplardaki eşleşmeler şöyle oluştu:

A Grubu

-------

Juventus (İtalya)

Manchester City (İngiltere)

Salzburg (Avusturya)

Lech Poznan (Polonya)

  

B Grubu

-------

Atletico Madrid (İspanya)

Bayer Leverkusen (Almanya)

Rosenborg (Norveç)

Aris (Yunanistan)

  

C Grubu

-------

Sporting Lizbon (Portekiz)

Lille (Fransa)

Levski Sofya (Bulgaristan)

Gent (Belçika)

D Grubu

-------

Villarreal (İspanya)

Club Bruges (Belçika)

Dinamo Zagreb (Hırvatistan)

PAOK (Yunanistan)

E Grubu

-------

Alkmaar (Hollanda)

Dinamo Kiev (Ukrayna)

BATE Borisov (Belarus)

Sheriff Tiraspol (Moldova)

  

F Grubu

-------

CSKA Moskova (Rusya)

Palermo (İtalya)

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)

Lozan (İsviçre)

  

G Grubu

-------

Zenit St Petersburg (Rusya)

Anderlecht (Belçika)

AEK (Yunanistan)

Hajduk Split (Hırvatistan)

H Grubu

-------

Stuttgart (Almanya) 

Getafe (İspanya)

Odense (Danimarka)

Young Boys (İsviçre)

  

I Grubu

-------

PSV Eindhoven (Hollanda)

Sampdoria (İtalya)

Metalist Kharkiv (Ukrayna

Debrecen (Macaristan)

  

J Grubu

-------

Sevilla (İspanya)

Paris St Germain (Fransa)

Borussia Dortmund (Almanya)

Karpaty Lviv (Ukrayna)

  

K Grubu

-------

Liverpool (İngiltere)

Steaua Bükreş (Romanya)

Napoli (İtalya)

Utrecht (Hollanda)

  

L Grubu

-----

Porto (Portekiz)

Beşiktaş

CSKA Sofya (Bulgaristan)

Rapid Wien (Avusturya)

 

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.