23 °C

Bin kişiyi daha istihdam edecek

Electro World, bu yıl 14 yeni mağaza açarak bin kişiye daha istihdam yaratacak.

Bin kişiyi daha istihdam edecek

İSTANBUL - Electro World Türkiye Genel Müdürü Bahadır Özbek, büyümede bu yıl daha agresif olduklarını belirterek, "Hedefimiz 1 finansal yıl (Nisan 2011 – Nisan 2012) içinde 14 yeni mağaza açmak" dedi.

Özbek, ekonomide yaşanan olumlu gelişmelere paralel olarak 2010 yılında tüketici elektroniği pazarının bir rekora imza attığını söyledi.

GfK TEMAX'ın takip ettiği toplam tüketici teknolojisi ürünleri pazarının bu yılın dördüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,7'lik büyüme göstererek 4,8 milyar liraya ulaştığını, ard arda yaşanan dört güçlü çeyrek dönem sonucunda geçen yıl pazarın 2009'a göre yüzde 19,4 yükseldiğini ve 17,5 milyar liraya çıktığını bildiren Özbek, 2010 yılında pazarın en yüksek değerine ulaştığını kaydetti.

Özbek, "Sektör olarak krizi atlattık ve kriz öncesindeki rekor denebilecek satışları da geçtik" değerlendirmesinde bulunurken, bu yıl için sektörün yüzde 20'ler seviyesinde büyümesini öngördüklerini söyledi.

Büyüme rakamları detaylı olarak incelendiğinde en büyük artışın telekom tarafında olduğuna dikkati çeken Özbek, özellikle cep telefonlarına tüketici ilgisinin sürdüğünü anlattı. Özbek. IT tarafında ise pazarın neredeyse büyümediğini, dizüstü bilgisayar tarafı büyürken masaüstünün küçüldüğünü belirtti.

Yüzde 76 büyüdü

Bahadır Özbek, Electro World'ün 3 yıl önce Türkiye'de ilk mağazasını açtığını, şu anda ülke çapında 17 mağazaları bulunduğunu belirterek, bunlardan 3'ünün franchise sistemiyle yönetildiğini bildirdi.

Geçen yıl Electro World Türkiye'nin yüzde 76 büyüdüğünü, büyümede bu yıl daha agresif olacaklarını ifade eden Özbek, şöyle devam etti:

"Hedefimiz 1 yıl içinde 14 yeni mağaza açmak. Electro World'ün 2011 büyüme planında hedef yüzde 80 büyüme. Şu an 2011 finansal yılı başında açtığımız Karabük mağazamızın ardından, Denizli ve iki şehirde daha açacağımız mağazalar ile hedefimize emin adımlarla yürüyoruz.  2011-2012 finansal yıl hedefimiz ise 34 mağaza ve  20 ile ulaşmak. Şu an bin 500 kişiye istihdam sağlıyoruz. Önümüzdeki finansal yılın sonuna kadar ise 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacağız."

İnternetten satışlara başlayacak

Bu yıl sonuna kadar Electro World'ün de internette satışa başlayacağını söyleyen Özbek, rekabetçi bir platform olarak geliştirecekleri tarafta hedeflerinin iyi bir mağaza kadar satış yapmak olduğunu bildirdi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap