10 °C

Bir ülkeye daha vize muafiyeti

Bir ülkeye daha vize muafiyeti

ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün Bakanlar Kurulu toplantısında Slovakya'ya vize muafiyeti kararı alındığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mısır'da yaşananlara ilişkin, "Bir can kaybı daha olmasın diye neler yapılır, şu anda herkesin bu seferberlik içine girmesi gerekir. Şu da bir gerçek ki Mısır bir kere demokrasiyi tanımıştır. Uzun bir otoriter yönetimden sonra çok partili bir siteme geçmiştir, seçimler yapılmıştır, insanlar oy vermiştir. Böyle bir ülkeyi uzun süre demokrasi dışı tutamazsınız" dedi.

Gül, "Mısır'da yapılması gereken; çok süratli bir şekilde kimsenin dışlanmadan seçimlere girebileceği bir ortamı kısa süre içinde sağlayıp, Mısır halkının özgür iradesiyle temsilcilerinin seçilmesini temin etmek ve Mısır'daki bu kanlı ortamı sona erdirmek, tutuklamaları hemen sona erdirmek, bu çıkmazdan çıkmanın yolu olduğu kanaatindeyim" diye konuştu.

Slovakya'ya vize muafiyeti
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün Bakanlar Kurulu toplantısında Slovakya'ya vize muafiyeti kararı alındığını belirterek, kendisinin de Slovakya Cumhurbaşkanı Ivan Gasparovic ile görüşmesi sırasında kararı onayladığını söyledi. Gül, "Slovak vatandaşları Türkiye'de vize muafiyetine tabi olacaklardır" dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap