11 °C

Boyner hisselerinde önlenemez yükseliş

Boyner Mağazacılık hisseleri dün ikinci seansta 4.50 TL seviyesini görmesinin ardından günü yüzde 5.49 primle 4.23 TL'den kapadı.

Boyner hisselerinde önlenemez yükseliş

İSTANBUL - Boyner Mağazacılık hisseleri, şirketin agresif büyüme planlarını açıkladığı geçtiğimiz hafta başlayan ivme ve dün yabancı bir fonun hisselerde alım yaptığını açıklamasının ardından gelen yerli alımlarıyla birlikte hızlı bir değerlenme yaşıyor.

2010 yılı içince en düşük 1.22 TL'yi gören hisseler geçen hafta başlayan yukarı yönlü seyirle birlikte dün yılın zirvesi olan 4.50 TL'ye kadar tırmandı ve yılbaşından bugüne hissedeki değer artışı yüzde 200'ü aştı. Boyner Mağazacılık hisseleri dün ikinci seansta 4.50 TL seviyesini görmesinin ardından günü yüzde 5.49 primle 4.23 TL'den kapadı.

BZ WBK AIB Asset Management tarafından dün yapılan açıklamada, 16 Aralık tarihinde 350,000 adet Boyner hissesinin sabit fiyattan alındığı ve böylelikle Boyner'de sahip olunan hisselerin yüzde 5.36'ya yükseldiği belirtildi.

Piyasa uzmanları, yabancı fonun hisse alımını geçen Perşembe günü yaptığını belirterek, dünkü hareketin daha çok yerli bazlı (yerli yatırımcıların) onu takip etmesinden kaynaklandığını ifade ediyorlar.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner'in agresif büyüme planları bulunduğu yönündeki geçen haftaki açıklamaların ardından hisselerin ivme kazandığını ve yabancı fonun alımının geldiğini söyleyen uzmanlar, şirketin bir süredir yürüttüğü yeniden yapılandırma çalışmalarının meyvesini toplamaya başladığının altını çiziyorlar. Cem Boyner geçtiğimiz hafta bir TV kanalında yaptığı açıklamada, 2011'de iki günde bir mağaza açacaklarını söylemişti.

9 ayda 10.1 milyon TL kâr elde etti

Perakende mağazacılık konusunda Türkiye'nin önde gelen markalarından olan Boyner Mağazacılık'ın yüzde 34.54'lük hissesi halka açık bulunuyor. Yüzde 30.05 oranında hissesi Citigroup Venture Capital Investment (CVCI) GP Limited'in kontrolündeki Fennella S.a.r.l.ye ait olan şirkette Boyner Holding'in yüzde 21.83, Altınyıldız Mensucat'ın yüzde 8.15, BZ WBK AIB Asset Management'ın ise son alımlarla birlikte 5.36 oranında hissesi mevcut. 2009 yılının ilk 9 aylık döneminde 2 milyon TL zarar açıklayan şirket bu yılın aynı döneminde ise 10.1 milyon TL kara geçerek dikkat çekti.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap