7 °C

BTK Başkanı görevini bıraktı

BTK Başkanı Acarer'in görev süresi doldu. BTK Başkanlığına, Kurul 2. Başkanı Ömer Fatih Sayan vekalet edecek.

BTK Başkanı görevini bıraktı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, 2005 yılından bu yana devam eden kurul başkanlığını, görev süresinin dolması nedeniyle bıraktı.

Acarer'in görev süresinin sona ermesi nedeniyle BTK Başkanlığına, Kurul 2. Başkanı Ömer Fatih Sayan vekalet edecek. 

BTK'nın internet sitesinde duyuruya göre, görev süresi dolan Acarer için kurumda veda töreni düzenlendi. 

Acarer, törende yaptığı konuşmada, 10 yıldır BTK'da başkanlık yaptığını belirterek, BTK'nın bürokrasi içinde kurumsal kimliğini tamamlayan ve kurumsal yapısını oturtan ilk üç kurum arasında sayılabileceğini ifade etti. 

BTK Başkanlığı döneminde çok önemli icraatlar yaptıklarını anlatan Acarer, "3G ihalesini yaparak Türkiye'yi 3G teknolojisi ile tanıştırdık. Cep telefonu kayıt sistemini getirerek özellikle kayıt dışı cep telefonlarını engelledik, cep telefonu gasp ve hırsızlığını azalttık. Numara taşıma sistemini getirerek abonelerin numaralarını değiştirmeden operatör değiştirmelerine imkan sağladık. Güvenli internet uygulamasını başlatarak özellikle çocuklarımızın internetin zararlı ortamlarından korunmasını sağladık" diye konuştu. 

En büyük teşekkürü eşi Ülker Acarer'e yapmak istediğini dile getiren Acarer, bu süreçte ondan gördüğü desteği ifade etti. 

BTK 2. Başkanı Ömer Fatih Sayan da yaptığı hizmetlerden dolayı Acarer'e teşekkür ederek, plaket verdi. 

Kurul Üyesi İhsan Kulalı da Acarer'e günün anısına çiçek takdim etti. Acarer, kurum personeliyle tek tek tokalaşarak vedalaştı. 

 

Kaynak: Reuters

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap