Bu hesabı vermeden siyasete devam etmeyeceğim

Eski İçişleri Bakanı Güler, kanunsuz hiçbir iş içinde olmadığını belirterek, her türlü hesabı vermeye hazıtr olduğunu söyledi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

MARDİN - Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, "Cemaat adına siyasi faaliyetlerde bulunmak, siyasi partilerle pazarlık içine girmek, devlet içinde kadrolaşmak, iktidara ortak olmaya çalışmak gibi faaliyetlerin tamamı iman ve Kuran hizmetine tam bir tezat teşkil ediyor" dedi.

Güler, Mardin'de bir otelde düzenlenen AK Parti Mardin İl Başkanlığı yerel seçim belediye başkan adayları tanıtım programında yaptığı konuşmada, önemli bir süreçten geçtiklerini söyledi.

17 Aralık'ta ilk algı operasyonuyla, bir psikolojik harekatla siyasetin yeniden dizayn edilmeye çalışıldığını ifade eden Güler, şöyle konuştu:

"Allah'a şükür 40 yıl devlet hizmetinde bulanarak sizlerin karşısına geldim. Kanunsuz hiçbir iş içinde olmadığımı buradan alnım açık başım dik olarak sizlere ifade ediyorum. Her türlü hesabı, her yerde vermeye hazır olduğumu söylüyorum. Şahsıma, aileme meslek çevreme, 40 yıldır hizmet ettiğim yerlerin güzel insanlarına, partime ve hemşehrilerime karşı sorumluluğum gereği olarak da hesabı vereceğim. Bu hesabı vermeden de siyasete devam etmeyeceğim. Allah'ın izniyle de tekrar aklanmış olarak karşınıza çıkacağız."

"Kendi hesabımı veririm"

Bu konuyla ilgili hesap vermeden de siyasetle ilgili hiçbir talepte bulunmayacağını vurgulayan Güler, "Ama vereceğimiz hesap anayasaya ve kanunlara uygun, soruşturma usullerine uygun, sahte deliller ile üretilerek oluşturulmuş operasyonlarla değil. Hukuka uygun dosyalar ile kanuna uygun deliller ile mücehhez bir dosya karşısında bu hesabı vereceğiz. Elbette biz bu işin ne olduğunu işin altında ne olduğunu, filmin içinde filmin olduğunu biliyoruz. Ben kendi hesabımı veririm. Onun hesabını vermekte aciz değilim" ifadelerini kullandı

Güler, Türkiye'nin güçlendiği ve ayağa kalktığı zaman hemen bir oyunlar oynanmaya çalışıldığını dile getirerek, "Yıllar boyu kangren haline gelmiş memleket sorunları teker teker çözülüyor. Çözüm iradesinin gösterildiği bir dönemde yeni bir kaos isteniyor " dedi.

"Hepsini aynı kefeye koymuyoruz"

Hizmet camiasının tabanındakiler ile aynı davaya gönül verdiklerini, kimseyi ötekileştirmediklerini belirten Güler, mücadelelerinin hizmet adına siyaseti dizayn etmeye çalışanlar ve başka hesaplar içinde yer alanlar olduğunu söyledi.

Güler, şöyle devam etti:

"Cemaat adına siyasi faaliyetlerde bulunmak, siyasi partilerle pazarlık içine girmek, devlet içinde kadrolaşmak, iktidara ortak olmaya çalışmak gibi faaliyetlerin tamamı iman ve Kuran hizmetine tam bir tezat teşkil ediyor. Bunu Allah'a şükür, bütün STK'larımız ortak beyanları ile belirttiler. Hizmet camiasının tabanındaki kardeşlerimizin hepsi bizimle aynı davaya gönül veren insanlardı. Biz hepsini aynı kefeye koymuyoruz. O insanlar bizim kardeşlerimiz, biz kimseyi ötekileştirmiyoruz. Ama hizmet adına siyaseti dizayn etmeye çalışanlar başka hesaplar içinde olanlarla bizim mücadelemiz. Bu konuda hepinizi hassas ve duyarlı olmaya devam ediyorum. "

"Millet bu oyuna gelmeyecek"

Oynanan oyunun herkes tarafından görüldüğünü işaret eden Güler, sözlerini şöyle sürdürdü:

"(Şimdi imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz' diyenleri hayal kırıklığına uğratmak için birlik ve beraberliğimizi büyütmeye, duygularımızın ve aklımızın perdelemesine fırsat vermemeye ve hepimiz için için duayı öne çıkarmaya davet ediyoruz. Bu büyük oyunu hepiniz gördünüz. Seçimlere çok az süre kala gerçekleştirilecek kaset, ses kaydı, yolsuzluk operasyonu ve buna benzer her türlü operasyon bu oyunun bir parçası olarak sürdürülmeye devam edilecek. Ancak millet bu oyuna gelmeyecek. "

 

Etiketler