13 °C

'Bu kararı yok hükmünde sayıyoruz'

Çelik: Hiçbir hukuki bağlayıcılığı olmayan, dar görüşlü, siyasi bir karardır. Avrupa Parlamentosu tarihe çok kötü geçecek bir karara imza attılar

'Bu kararı yok hükmünde sayıyoruz'

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AP Parlamentosu'nun Türkiye ile müzakereleri geçici olarak dondurması kararıyla ilgili konuştu. Bakan Çelik, "Bu kararı yok hükmünde sayıyoruz" dedi.

"Bu kararı yok hükmünde sayıyoruz. Bu ciddiye alınacak bir karar değil" diyen AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "AP'yi çok sesliliğin temsilcisi olarak gördük ancak Türkiye söz konusu olduğunda bu çok seslilik kayboluyor ve homojen bir kurum haline dönüşüyor. Gerçeklikle uyuşmayan bir karar verildi."

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in konuşmasından satır başları:

"Hiçbir hukuki bağlayıcılığı olmayan, dar görüşlü, siyasi bir karardır. Avrupa Parlamentosu tarihe çok kötü geçecek bir karara imza attılar."

"Bu karar içerdiği vizyon itibariyle, vizyonsuzluk itibariyle, hedefleri itibariyle, bu karar tasarısına hakim olan dil itibariyle ciddiye alınacak bir karar değildir."

"Bize mesaj vermek isteyenler bu parlamento kararıyla verdikleri mesajın Kapıkule Sınır Kapısı'ndan içeri girmeyeceğini bilsinler. Bu mesaj hiçbir şekilde kulak vereceğimiz bir mesaj değil."

"Bugün bu kararı alanlar 16 temmuz günü yanımızda yer almadı. benim amacım bu tutarsız karara cevap vermek değil."

Yıldırım'dan AP açıklamasıYıldırım'dan AP açıklaması

 

Bahçeli: AP terörizme yakasını kaptırdıBahçeli: AP terörizme yakasını kaptırdı

 

Müzakereler durduruldu!Müzakereler durduruldu!

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.