Bulanık'ta 3 okula molotoflu saldırı

Muş'un Bulanık ilçesinde yüzleri maskeli bir grup terör örgütü yandaşı, 3 okulu molotofkokteyli tarak yaktı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

MUŞ - Muş'un Bulanık ilçesinde yüzleri maskeli bir grup terör örgütü yandaşı, 3 okulu ateşe verdi. 

Alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde ilçe merkezinde toplanan bir grup terör örgütü yandaşı, izinsiz gösteri yaptı. 

Yüzleri maskeli göstericiler, ilçe merkezindeki 3 okulu molotofkokteylleri atarak ateşe verdi. İçerisindeki malzemelerin alev almasıyla bir okulun tamamen yandığı olaylarda, iki okulda da hasar oluştu. 

Yangına, Bulanık Belediyesi ile Malazgirt ve Ağrı'nın Patnos ilçesinden gönderilen itfaiye ekipleri müdahale ederken, güvenlik güçleri de terör örgütü yandaşlarını biber gazı ve basınçlı su kullanarak dağıtmaya çalıştı. 

Vali Vedat Büyükersoy, AA muhabirine, ilçede çıkan olaylarda 3 okula molotofkokteyli atılarak zarar verildiğini söyledi. 

"Çocuklarımızın istikbalini yakıyorlar, başka bir şey yaptıkları yok" diyen Büyükersoy, güvenlik güçlerinin göstericilere müdahalesinin sürdüğünü ifade etti. 

Okullardaki yangının söndürülmesi için çevre illerden takviye itfaiye ekibi geldiğini bildiren Büyükersoy, "Söndürme çalışmaları devam ediyor. İnşallah okullarda zarar olmaz. Pazartesi okullar açılıyor. Çocuklarımız pazartesi günü okullarına devam edecek" dedi. 

Bulanık Kaymakamı Ömer Şahin ise çözüm sürecinin konuşulduğu bir dönemde bu tür olayların yaşanmasının hoş olmadığına değinerek, olaylardan öğrencilerin ve ilçe halkının zarar gördüğünü kaydetti. 

Şahin, öğrencilerin, okullardaki hasar giderilinceye kadar eğitimlerine başka okullarda devam edeceğini belirtti. 

Etiketler