10 °C

Bütçe maratonunda takvim belli oldu

TBMM Genel Kurul'da 2015 yılı bütçesi maratonu 10 Aralık Çarşamba günü tümü üzerindeki görüşmelerle başlayacak. Kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi 13 gün sürecek

Bütçe maratonunda takvim belli oldu

ANKARA - 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın TBMM Genel Kurul'da görüşme takvimi belli oldu. 

Buna göre, Genel Kurul'da 2015 yılı bütçe maratonu 10 Aralık Çarşamba günü bütçenin tümü üzerindeki görüşmelerle başlayacak.  

Kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi 13 gün sürecek. 

Bütçenin Genel Kurul'daki görüşme takvimi şöyle: 

10 Aralık Çarşamba: 

- Bütçenin tümü 

11 Aralık Perşembe: 

Cumhurbaşkanlığı, TBMM Başkanlığı, Sayıştay Başkanlığı, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, Yargıtay Başkanlığı, Danıştay Başkanlığı, Başbakanlık, Kamu Denetçiliği Kurumu, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türkiye İnsan Hakları Kurumu. 

12 Aralık Cuma: 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Hazine Müsteşarlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu. 

13 Aralık Cumartesi: 

Adalet Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, AB Bakanlığı. 

14 Aralık Pazar: 

Dışişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı. 

15 Aralık Pazartesi: 

İçişleri Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı. 

16 Aralık Salı: 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı. 

17 Aralık Çarşamba: 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı. 

18 Aralık Perşembe: 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı. 

19 Aralık Cuma: 

Milli Savunma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Maliye Bakanlığı. Gelir bütçesi 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın 1, 2, 3, 4 ve 5. maddelerinin oylanması. 

20 Aralık Cumartesi: 

2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ve 13. maddelerinin oylanması. 

21 Aralık Pazar: 

2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın 14 ve 15. maddelerinin oylanması, 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın oylanmamış 1, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7. maddelerinin oylanması. 

22 Aralık Pazartesi: 

Bütçenin tümü.

Meclis haftasonu çalışacak  

Genel Kurul, hafta içi ve hafta sonu saat 11.00'de toplanacak ve görüşülen kurum ve kuruluşların bütçelerinin bitimine kadar çalışacak. Genel Kurul sadece 10 Aralık Çarşamba ve 22 Aralık Pazartesi günleri 13.00'de toplanacak. 

Görüşmelerin ardından 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda oylanacak. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.