11 °C

Çanakkale'de seferler iptal

Gelibolu-Lapseki ve Eceabat-Kepez arasındaki araba vapuru seferleri iptal edildi.

Çanakkale'de seferler iptal

ÇANAKKALE- Çanakkale Boğazı'nda etkili olan poyraz nedeniyle, bazı araba vapuru seferleri durduruldu. Kuvvetli rüzgar, Yat Limanında bağlı olan bir botun batmasına neden oldu.

Zaman zaman hızını artıran rüzgar nedeniyle, Gelibolu-Lapseki ve Eceabat-Kepez arasındaki araba vapuru seferleri geçici olarak iptal edildi.

Çanakkale Boğazı ile adalar arasındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. yetkilileri, boğazdaki ulaşımın Çanakkale-Eceabat araba vapuru seferleriyle sürdürüldüğünü bildirdi.

Öte yandan, Çanakkale Boğazı'ndan geçen transit gemilere sağlık kontrolü hizmeti veren Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğüne ait "Sağlık-2" adlı bot, rüzgar nedeniyle bağlı bulunduğu Yat Limanında iskeleye çarptı. Su alan bot battı.

İDO'da seferler iptal

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş'nin saat 23.55'te yapılacak Bandırma-Yenikapı hızlı feribot seferi, poyraz dolayısıyla iptal edildi.

İDO'nun internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 21.30'daki Yenikapı-Bandırma ve Bandırma-Yenikapı hızlı feribot seferleri de poyraz nedeniyle yapılamadı.

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.