17 °C

Canikli'den FETÖ itirafçılarına çağrı: Bildiklerinizi anlatın

Savunma Bakanı Canikli, itirafçılık sisteminden faydalanmak isteyen FETÖ itirafçılarının örgütün ve kripto unsurlarının deşifre edilmesi için bildiklerini anlatmaları gerektiğini söyledi.

Canikli'den FETÖ itirafçılarına çağrı: Bildiklerinizi anlatın

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

FETÖ ile mücadeleye de değinen Canikli, "Bin 800 civarında 'itirafçı' adı altında savcılığa beyanda bulunanlar geçici görevle uzaklaştırılmıştır" dedi.

FETÖ itirafçılarına bir çağrıda bulunan Bakan, "Gerçekten itirafçılık sisteminden faydalanmak istiyorlarsa onun gereğini yapmaları gerekiyor. Yani örgütün deşifre edilmesi, kripto unsurlarının deşifre edilmesi için bildiklerini gerçek anlamda anlatmaları gerekiyor" diye konuştu.

Canikli şöyle devam etti:

"Mevzuatımıza göre ancak bu şekilde etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanılabilir. Artık terör örgütünün size verebileceği bir şey yok. Gelin Türk adaletine, Türk milletine teslim olun, örgütün tamamen gizli kalmış unsurlarının da açığa çıkartılması için bildiklerinizi anlatın ve bu milletin bu belasını tepeden tırnağa ortadan kaldıralım, temizleyelim.

FETÖ, özellikle askeri eğitim kurumlarımız başta olmak üzere onların etkisiz hale getirilmesi, oraların kontrol altına alınarak FETÖ'ye mensup teröristler yetiştirilmesi için ciddi çalışmalar içerisinde olmuştur. Hamdolsun, şu an itibarıyla bu tehlike tamamen ortadan kaldırılmıştır."

Zeytin Dalı Harekatına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Canikli, "Eğer zamanında Zeytin Dalı Harekatı gerçekleştirilmemiş olsaydı, bu millet, bu topraklar bunun bedelini ileride çok daha fazla bir şekilde ödemek zorunda kalacaktı" dedi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap