16 °C

Çankaya'ya 27 yeni park

Parklarda can ve mal güvenliğinin korunması için güvenlik elemanlarının olacağı belirtildi

Çankaya'ya 27 yeni park

ANKARA - Çankaya Belediyesi, eylül ayında 27 parkı hizmete açıyor.

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, yazılı açıklamasında, Eylül ayında hizmete girecek 27 parkla Ankara'nın en yeşil ilçesi olan Çankaya'nın, bu unvanını pekiştiren büyük bir adım atacağını bildirdi.

Göreve geldiklerinde 220 olan park sayısına bugün itibarıyla 113 yeni park ekleyerek 333'e ulaştıklarını belirten Eryılmaz, "Bütün parklarda çimlere basmayı serbest bırakarak, insan ve doğa barışı için attığımız bu adımın Türkiye'ye örnek olmasını bekliyoruz" dedi. Eryılmaz, farklı konsept ve içeriklerle donatılan parkların, spor, eğlenme ve dinlenme mekanları olarak da hizmet vereceklerini kaydetti. Yine Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek engelli ve engelsiz çocukların birlikte oynayacağı bir park yaptıklarını anlatan Eryılmaz, şöyle devam etti:

"Parklarda can ve mal güvenliğin korunması için sürekli görev yapacak güvenlik elemanlarını görevlendirdik. Eylül ayı içinde park alanında yeni bir atılıma imza atacağız. Gencecik bir yaşta kaybettiğimiz, Cumhuriyetin değerlerine bağlı, Atatürkçü bir gencimiz olan Ersin Çıldır'ın anısını yaşatmak için ismini bir parkımıza veriyoruz. İdealleri olan, bu ülkeye dair düşleri olan bir genci ve onun hayallerini yaşatmak için ismini bir parka veriyoruz. İçinde Ersin Çıldır Parkı'nın da olduğu 27 parkımızın açılışını yapacağız. Çankaya, yeşili katleden, betonlaştıran zihniyete karşı yeşili çoğaltan bir anlayışla hareket edecek ve yeşili çoğaltmaya devam edecektir."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap