11 °C

Cenazeler adli tıptan alınıyor

Dün gerçekleştirilen terör saldırısında şehit olanların cenazeleri ailelere teslim ediliyor.

Cenazeler adli tıptan alınıyor

Beşiktaş'taki kanlı terör saldırısında şehit olan polis ve sivillerin cenazeleri aileleri tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alınıyor. Belediye araçları ile alınan cenazeler yapılacak tören için Emniyet Müdürlüğü'ne götürülecek. Adli Tıp Kurumu'ndaki Türk Bayraklarının da yarıya indirildiği görüldü

Arkadaşlarının patlamadan sonra haber alamadığı, bunu da twitterden duyurduğu Mustafa Berkay Akbaş'ın cenazesini alan babası Salim Akbaş şöyle konuştu:

"19 Yaşında. Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi. İstanbul'a Ankara'dan sınav sonrası sadece 2 günlüğüne geldi. Gezmek için geldiler. Tesadüfen taksiyle oradan geçiyorlar. Hepsi bu. Sadece bu. Bu kadar tesadüfi, bu kadar basit bu kadar ucuz. Bunun için şehit. Yok ben istemiyorum oğlum şehit olsun. Oğlum katledildi . Ben başka bir şey demiyorum. Mustafa Berkay Akbaş gelecek vadeden bir tıp öğrencisi. Başkent Üniversitesi'nde. Hayali doktor olmaktı. Böyle insanlara yardım etmekti. Ama ben onu cenaze arabasıyla geri götürüyorum şimdi. Twitter'da kayıp ilanı olan çocuk. Terörü sadece lanetlemeyle bitseydi. Yıllardır lanetliyoruz. Yarın çiçek bırakırlar. Başka bir şey yapmazlar. Ben istemiyorum oğlum şehit olsun. Oğlum katledildi."

Şehit sayısı 38 olduŞehit sayısı 38 oldu

Şehit polisler için ilk tören Şehit polisler için ilk tören

Beşiktaş'ta trafik normale döndüBeşiktaş'ta trafik normale döndü

Siyasilerden tepki mesajlarıSiyasilerden tepki mesajları

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap