27 °C

Ceylanpınar'da 2 polisin öldürülmesini PKK üstlendi

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde 2 polis memuru, evlerinde silahla başlarından vurulmuş halde ölü bulundu.Saldırıyı terör örgütü PKK üstlendi.

Ceylanpınar'da 2 polisin öldürülmesini PKK üstlendi

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki intihar saldırısında 32 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından bir acı haber daha geldi.
Ceylanpınar ilçesinde, biri terör şubesinde diğeri de çevik kuvvette görevli 2 polis, evlerinde silahla başlarından vurulmuş halde ölü bulundu. Kapıda zorlanma olmaması nedeniyle intihar olasılığı üzerinde duruluyordu.

PKK üstlendi

Reuters'a göre, HPG'nin sitesinde yer alan açıklamada, Suruç saldırısının intikamının alınması için bu eylemin gerçekleştirildiği belirtildi.
Siteye yapılan açıklamada saldırının sabah 06.00 sularında gerçekleştirildiği ve polislere ait silah ile kimliklere de el konulduğu öne sürüldü.

Polisler mesaiye gelmeyince...

Ceylanpınar Emniyet Müdürlüğü’nde biri Terörle Mücadele Şubesi’nde diğeri Çevik Kuvvet Şubesi’nde görevli 2 polis memurunun bugün göreve gelmemesi ve telefonlarının da yanıt vermemesi üzerine arkadaşları evlerine gitti. Polislerin yaşadığı TOKİ’ye ait eve giden polisler, ev arkadaşı olan 2 meslektaşını başlarından tabancayla birer kurşunla vurulmuş cansız bedenleriyle karşılaştı.

30529160.jpg

Kimlikleri tespit edildi

Evlerinde başlarından tabancayla vurularak öldürülen iki polisin kimlikleri tespit edildi. Hayatını kaybeden polislerin, Terörle Mücadele Şubesi'nde görev yapan Feyyaz Yumuşak ve Çevik Kuvvet Şubesi'nde görevli Okan Açar olduğu öğrenildi. 

"Banka kredisiyle annesine ev almış"

Polis memurlarından Okan Acar'ın (24) Niğde Selçuk Mahallesi Taşkın Sokak'ta ikamet eden ailesine acı haberin ulaşmasının ardından, anne Zehra Acar ve bazı yakınları sinir krizi geçirdi. 

Komşuları ve yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Acar'ın akrabaları 112 Acil Servis ekiplerince müdahale edilerek Niğde Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Geçen yıl temmuz ayında Şanlıurfa'da görevine başlayan Acar'ın aynı evde kaldığı polis arkadaşıyla iyi anlaştığı, Ceylanpınar'a 3 yıllık doğu görevini tamamlamak için kendi isteğiyle gittiği öğrenildi.

Yaklaşık bir yıl önce babası Mehmet Acar'ı kanser hastalığı nedeniyle kaybeden Acar'ın banka kredisiyle annesine ev aldığı, bir hafta önce de ailesinin bu eve taşındığı belirtildi.

Üç erkek kardeşin en büyüğü olan Okan Acar'ın 10 yaşındaki en küçük kardeşi Serkan Acar da acı haber üzerine gözyaşlarına boğuldu.

 

30529858.jpg

Baba evine ateş düştü

Şehit polis Okan Acar'ın acı haberi Niğde'deki baba ocağını yasa boğdu. Niğde merkez Selçuk Mahallesi Taşkın Sokak Mandacılar Sitesi'nde oturan Çevik Kuvvet Şubesi'nde görevli 24 yaşındaki Okan Acar'ın annesi Zehra Acar'a acı haberi eve gelen polis yetkilileri verdi. Acar'ın baba Mehmet Acar'ın geçtiğimiz yıl kanser hastalığından hayatını kaybettiği öğrenilirken acı haberle şoka giren anne Zehra Acar, duyduklarına inanmak istemeyince Niğde Emniyet Müdürlüğü'ne gitti. Burada üst düzey müdürlerin makamına çıkan Acar, oğlunun öldüğünün gerçek olup olmadığını sordu. Acar, olayın doğru olduğunu söyleyen polisler tarafından teselli edilmeye çalışıldı. İki erkek kardeşi daha olduğu belirtilen Okan Acar'ın Ceylanpınar'ın ilk görev yeri olduğunu söyleyen yakınları, ölüm nedeni hakkında henüz kendilerine bir bilgi gelmediğini anlattı.

 

'Kapıda zorlama yok'

Şanlıurfa Valiliği tarafından bir yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada polis memurlarının kaldığı evin kapısında herhangi bir zorlama tespit edilemediği vurgulandı. Valiliğin açıklaması şöyle: 

"Bugün saat 10 civarında Ceylanpınar İlçesi Bahçelievler mevkiinde 2 polis memurumuz ikamet ettikleri evde ölü olarak bulunmuştur. Biri Terörle Mücadele Şubesi diğeri Çevik Kuvvette görevli olan polislerimizin evlerinin kapısında herhangi bir zorlama tespit edilmemiştir. Olayın aydınlatılmasına yönelik  savcılık ve güvenlik güçlerimizin incelemeleri devam etmektedir."

p-001.jpg

 

 

 


 


 

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap