14 °C

”CHP bizimle ittifak istemiyor”

Sezer, DSP'nin belediye başkanı olan yerlerde CHP'nin aday göstermemesini istedi

”CHP bizimle ittifak istemiyor”

 

 

TRABZON - Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Murat Karayalçın'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda CHP ile bir formülde uzlaşmalarının mümkün olabileceğini belirterek, "Ama CHP bizimle görüşmek bile istemiyor" dedi.

Sezer, Giresun'a yapacağı ziyaret öncesinde geldiği Trabzon Havalimanı'nda soruları yanıtladı. Sezer, "Ankara'da Murat Karayalçın'ın belediye başkanlığı adaylığına sıcak bakmadığı" yönündeki soruyla ilgili olarak şöyle konuştu:

"Burada bir yanlış anlaşılma veya bilinçli olarak kamuoyunu yanıltma var. Sanki CHP bizden bu konularda destek, ittifak istemiş de biz karşı durmuşuz gibi gözüküyoruz. Hayır, CHP bizimle ittifak istemiyor. Bize göre AKP'den Ankara'yı kurtarmak için sayın Karayalçın'ın adaylığında bir formülde uzlaşılabilirdi. Ama CHP bizimle görüşmek bile istemiyor şu ana kadar. Tamamen yanlış aksettiriliyor. Yani onlar bizimle işbirliği yapmak istemiş ama biz kabul etmemişiz gibi. Hayır, öyle bir şey yok. Biz AKP'den, Melih Gökçek'ten Ankara'yı ve Türkiye'yi kurtarmak istiyoruz. Bunun için üzerimize ne düşerse yapacağımızı milletimiz bilir. Ama CHP herhalde AKP'den değil de kendine rakip olarak bizi gördüğü için bizden kurtulmak istiyor."

DSP Genel Başkanı Sezer, Trabzon'dan şu öneriyi iletti:

"İl belediyeleri olarak DSP'nin belediye başkanı olan yerlerde yine DSP'li belediye başkanları aday olsun ve CHP desteklesin ya da aday göstermesin. CHP'li belediye başkanlarının olduğu yerlerde de DSP üzerine düşeni yapsın bu anlamda. Benim öyle bir önerim var. Ama AKP'den değil de DSP'den kurtulayım, bunlar benim başıma dert olacak anlayışı varsa onu da milletin sağduyusuna havale etmek isterim."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.