9 °C

CHP Erzurum il yönetimi istifa etti

İl Başkanı Hasan Çiloğlu CHP merkezinin aday belirleme sürecinde kendilerine danışılmadığı gerekçesiyle istifa ettiklerini açıkladı.

CHP Erzurum il yönetimi istifa etti

ERZURUM - CHP Erzurum İl Başkanı Hasan Çiloğlu, yönetim kurulunun 15 üyesiyle istifa ettiklerini belirterek, ''Biz bu kararı birlikte aldık; nasıl genel merkez bize sormadan aday belirlediyse biz de onlara sormadan istifa ettik'' dedi.

Çiloğlu, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, il yönetim kurulunun istifa gerekçelerini anlattı.

CHP'ye uzun yıllar hizmet ettiklerini ifade eden Çiloğlu, ''Bizler CHP'nin 38 yıldır üyesiyiz. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak milletvekilliği seçimlerinde milletvekili sıralamasına hiçbir tepkimiz yok. Partimizin başarılı olabilmesi için şimdiye kadar elimizden gelen çabayı sarf ettik'' diye konuştu.

Çiloğlu, bir gazetecinin, ''İstifanızı genel merkez yetkililerine ilettiniz mi'' sorusuna şu yanıtı verdi:

''Genel Sekreterim ile görüştüm, ancak istifa edeceğimizi söylemedim; ilimizin rahatsız olduğunu söyledim. Biz bu kararı birlikte aldık. Nasıl genel merkez bize sormadan aday belirlediyse biz de onlara sormadan istifa ettik.''

Çiloğlu ayrıca, yönetim kurulunun istifasını içeren metnin genel merkeze faks ile gönderildiğini, cumartesi günü de ilgili istifa dilekçelerinin kargoyla Ankara'ya gönderileceğini sözlerine ekledi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.