9 °C

CHP: KPSS iptal edilmeli

CHP, ÖSYM Başkanı'nın istifasını ve KPSS sıvanın iptalini istedi

CHP: KPSS iptal edilmeli

 

ANKARA - CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, 2014 KPSS sınav kılavuzunda belirtilen soru ağırlıklarının yüzdelik dilimine uyulmaması gerekçesiyle sınavın iptalini ve ÖSYM Başkanı’nın istifasını istedi. Serter yaptığı açıklamada, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’nda ÖSYM’nin 2014 KPSS Lisans Başvuru Kılavuzunda belirttiği konu ağırlıklarına uymadığını belirterek şöyle dedi: 

“Sınavın genel kültür testinde yüzde 20 Atatürk İlke ve İnkılapları sorulması gerekirken bu kural çiğnenerek AKP iktidarının söylemleri öğrencilere soru olarak yöneltilmiştir. ÖSYM Başkanı Başbakan'a yaranmak için KPSS’yi bile siyasallaştırmıştır. Atatürk ve İlkelerini yok saymak Cumhuriyet’in ilk yıllarında yapılan hizmetleri küçümsemek ÖSYM Başkanlığının haddi değildir.” 

2014 KPSS sınav kılavuzunda belirtilen soru ağırlıklarının yüzdelik dilimine uyulmaması gerekçesiyle sınavın iptal edilmesini isteyen Serter, “AKP’nin ve Başbakan’ın söylemlerinin sorulara yansımasına, Atatürk’ün yok sayılmasına neden olan ÖSYM Başkanı Ali Demir işgal ettiği koltuğu derhal terk etmelidir” dedi. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.