CHP, Musul Konsolosluğuna saldırıyı kınadı

CHP'den, Musul Konsolosluğuna saldırı ile ilgili yapılan açıklamada, "Konsolosluk çalışanlarımızın saldırıdan zarar görmemiş olmaları tesellimizdir. Ancak temsilciliğimize böyle bir saldırıda bulunulmasını asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz." denildi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA (DÜNYA) Musul Başkonsolosluğuna yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını bildiren CHP, “Irak makamları ülkedeki diplomatik ve konsüler temsilciliklerimizin güvenliğini sağlamakla yükümlüdürler.” ifadesini kullandı.

CHP’nin Musul Başkonsolosluğuna yapılan saldırıya ilişkin yaptığı yazılı açıklama şöyle:
“Irak’ta bu sabah Musul Başkonsolosluğumuza ait binanın yakınlarına bir roket saldırısında bulunulduğuna dair haberleri derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Konsolosluk çalışanlarımızın saldırıdan zarar görmemiş olmaları tesellimizdir. Ancak temsilciliğimize böyle bir saldırıda bulunulmasını asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz.

Irak makamları ülkedeki diplomatik ve konsüler temsilciliklerimizin güvenliğini sağlamakla yükümlüdürler. Bu saldırının faillerinin de yakalanarak adli makamlara teslim edilmelerinin yine Irak makamlarının sorumluluğunda olduğunu düşünüyoruz ve söz konusu sorumluluğun en kısa zamanda yerine getirilmesini bekliyoruz."