13 °C

CHP sandığı 'Şero' ile koruyacak

CHP’li Tanrıkulu, seçim öncesi elektrik kesintisi olmaması için alınan tedbirler konusunda yazılı soru önergesi verirken, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ise parti örgütüne gönderdiği bir genelge ile Genel Merkez'in kedisi 'Şero'yu görevlendirdiğini duyu

CHP sandığı 'Şero' ile koruyacak

ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi elektrik kesintisi olmaması için alınan tedbirleri  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a sordu. Genel Sekreter Gürsel Tekin ise parti örgütüne gönderdiği bir genelge ile Genel Merkez'in kedisi 'Şero'yu görevlendirdiğini açıkladı.

Tanrıkulu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi: 

"10-24 Ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi elektrik kesintisi olmaması için alınan tedbirler nelerdir? 

30 Mart 2014 yerel seçimleri esnasında gerçekleşen elektrik kesintileri ile ilgili ihmali olan sorumlular hakkında soruşturma açılmış mıdır? 

Açıldıysa soruşturmanın güncel durumu nedir? 

10-24 Ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi elektrik kesintilerini önlemek için kaç ilde bakım-onarım yapılmıştır ve tedbir alınmıştır? 

10-24 Ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi tedbir amaçlı kaç bakım-onarım personeli görevlendirilmiştir? 

2013 yılında Türkiye’de illere göre gerçekleşen elektrik kesintileri ve sebepleri nelerdir? 
Elektrik trafolarının bakım-onarım süresi ne kadardır?"

CHP 'Şero'yu görevlendirdi

Cumhuriye Halk Partisi Genel Sekreteri Gürsel Tekin, parti örgütüne gönderdiği bir genelge ile Genel Merkez'in kedisi 'Şero'yu görevlendirdiğini açıklayarak, kedinin ekibi ile birlikte yapacağı çalışmalara kolaylık gösterilmesini talep etti.

Gürsel Tekin'in Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Başkanlıklarına konuyla ilgili gönderdiği genelgede şu ifadeler yer aldı:

"Bilindiği üzere 30 Mart Yerel Seçimlerinde yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili olarak Enerji Bakanı Sayın Taner Yıldız bir açıklama yaparak 'Espri yapmıyorum, trafoya kedi girdi. Bu ilk kez yaşanmadı. Bunu seçime bağlamak yanlış.' demiş ve bu konu uzun süre kamuoyunun gündeminde kalmıştı.  

Enerji Bakanı Sayın Taner Yıldız'ın 30 Mart yerel seçimlerinde kedileri kontrol edememesinden kaynaklı yapmış olduğu bu sorunun önüne geçmek ve bir kez daha sorunun tekrarlanmaması adına CHP Genel Merkezi olarak önlem alma gereği duymuştur.  

Konuyla ilgili olarak CHP'nin sevilen kadrolu kedisi 'Şero' görevlendirilmiş olup, 81 ilde yaşayan tüm kedi arkadaşlarına trafolardan uzak durmaları ve bu konuda gerek hassasiyetin gösterilmesi için çalışmalar yürütülecektir. 

'Şero'nun yürüteciği çalışmalarda gereken tüm kolaylığın sağlanması hususunu bilgilerinize rica eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Gürsel Tekin."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.