7 °C

CHP'den Bakan Eroğlu'na: Zihin fukarası

CHP'den Bakan Eroğlu'na: Zihin fukarası

ANKARA - CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na "Taksim'de gençlerimiz bir destan yazdı" ifadeleri üzerine söylediği "Yazıklar olsun" sözlerine tepki gösterdi. 

Tamaylıgil yazılı açıklamasında, "Haddini aşmayı alışkanlık haline getirmiş AKP'li mevkidaşları ve yandaşları gibi, Orman Bakanı Veysel Eroğlu da Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu'na sataşmış, seviyesiz bir açıklama yaparak Sayın Kılıçdaroğlu'nu eleştiri kervanına katmış" dedi. Eroğlu'nun insani nezaket kurallarını ayaklar altına aldığını ifade eden Tamaylıgil şöyle devam etti: 
"Veysel Eroğlu ‘Kılıçdaroğlu'na yazıklar olsun' açıklamasıyla bir gerçeğe de parmak basmaktadır. O gerçek şudur; akıl baştan gidince dilin freni boşalırmış. AKP'nin bakanları da yöneticileri de freni boşalmış dilleriyle saldırganlıklarını sürdürüyorlar. İçlerine yerleşmiş iktidardan gitme korkularına baskı, tehdit ve haddini aşan kelimelerle çare arayanlar, elbette demokrasi, hak ve özgürlüklerin kararlı savunucusu Kılıçdaroğlu'ndan yükselen toplumsal bir sesi duymaktan rahatsız olurlar. Böylelerine en güzel cevabı Namık Kemal vermiş ve ‘zihin fukara olunca, akıl ukala olurmuş' demiş. Öyle anlaşılıyor ki Veysel Eroğlu'nun haddini aşması ve ukalalığı da zihin fukarası olmasından kaynaklanıyor."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.