15 °C

CHP'li Arıtman'ın sözleri nedeniyle açılan davaya ret

Arıtman'ın Cumhurbaşkanı Gül'e yönelik sözleri nedeniyle Ankara Barosu avukatı Vural'ın açtığı dava davacının feragatı nedeniyle reddedildi

CHP'li Arıtman'ın sözleri nedeniyle açılan davaya ret

 

 

ANKARA - Ankara Barosu avukatı Sedat Vural'ın, CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yönelik sözlerinin, "sol dünya görüş ve felsefesine saldırı niteliği taşıdığı" iddiasıyla Arıtman aleyhinde açtığı dava, davacının feragatı nedeniyle reddedildi.

Ankara 8. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davanın bugünkü duruşmasına, davacı Sedat Vural ile Arıtman'ın avukatı Rezzan Aydınoğlu katıldı.

Vural, Arıtman'ın söyleminin, ırksal nitelikte olduğunu ve kendisinin sol dünya görüşüne ters düştüğünü belirterek, "kişilik haklarına saldırı niteliği taşıdığını, bu nedenle dava açtığını" söyledi.

Avukat Aydınoğlu ise müvekkili Arıtman'ın konumu ve söyleminin, ırksal nitelikte bir görüş bildirmesine müsait olmadığını savunarak, "Biz sözlerinden böyle bir anlam çıkartmıyoruz. Dava reddedilsin" dedi.

Sedat Vural ise mahkemeye sunulan cevap dilekçesinin, "davalı Arıtman'ın sol görüşlü olmadığının bir kanıtı olduğunu" ileri sürerek, bu nedenle davasından feragat ettiğini belirtti.

Yargıç Erdal Sümbül, davacı Sedat Vural'ın feragatı nedeniyle davanın reddine karar verildiğini açıkladı.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap