12 °C

Çimento sektörüne 112 milyon liralık ceza

Kurulun, hazır beton ve çimento sektöründe faaliyet gösteren firmalara bugüne kadar verdiği ceza miktarı 112 milyon lirayı aştı

Çimento sektörüne 112 milyon liralık ceza

ANKARA - Rekabet Kurulu'nun hazır beton ve çimento sektöründe faaliyet gösteren firmalara bugüne kadar verdiği ceza miktarı 112 milyon lirayı aştı. 

Edinilen bilgiye göre, hazır beton ve çimento sektöründe faaliyet gösteren firmalarla ilgili Rekabet Kurumuna yapılan şikayetlerde son dönemde artış yaşandı. Şikayetlerde temel olarak 2013 ve sonrasında oluşan yüksek düzeylerdeki fiyat artışları dikkati çekti. Ayrıca, şikayetlerde bölge/müşteri paylaşımı yapıldığı ve rekabete aykırı fiyatların uygulandığı belirlendi. 

Çimento sektörüne 10, hazır beton sektörüne yönelik 8 soruşturma açıldı 

Kurul tarafından bugüne kadar çimento sektörüne yönelik 10, hazır beton sektörüne yönelik 8 soruşturma açıldı. Soruşturmalar sonucunda  çimento sektöründe faaliyet gösteren firmalara  88 milyon 498 bin lira, hazır beton sektöründe faaliyet gösteren firmalara da 23 milyon 556 bin lira ceza uygulandı.  

Kurulun hazır beton ve çimento sektöründe faaliyet gösteren firmalara bugüne kadar verdiği ceza miktarı böylelikle 112 milyon 54 bin lira olarak hesaplandı. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.