18 °C

Çok özel bir mutfak defteri: Yediğim İçtiğim Sizin Olsun

Feyzan Ersinan Top, mutfak alanında biriktirdiği tecrübeyi, Şef Rafet İnce'nin desteğiyle "Yediğim İçtiğim Sizin Olsun" isimli yemek kitabına dönüştürdü. 320 sayfalık kitapta birbirinden özel ve lezzetli tarifler yer alıyor.

Çok özel bir mutfak defteri: Yediğim İçtiğim Sizin OlsunİSTANBUL - DÜNYA Gazetesi yazarı, Dünya Kitap ve Dünya Ehlikeyf dergilerinin Yazı İşleri Müdürü Feyzan Ersinan Top, "Yediğim İçtiğim Sizin Olsun" isimli yemek kitabını yayımladı. Bugüne kadar edindiği deneyimleri Şef Rafet İnce'nin desteğiyle kitaba dönüştüren Top, 320 sayfalık kitabında birbirinden özel ve lezzetli tarifleri okuyucularla paylaşıyor.

Görsel yönetmenliğini Murat Kaspar, tasarım uygulamasını Volkan Gökemre ve Styling'i İnci Özgöz'ün üstlendiği "Yediğim İçtiğim Sizin Olsun" kitabının fotoğraflarını ise Hande Göksan çekti. Feyzan Ersinan Top, kitabın önsözünde şunları ifade etti: "...Eşim sayesinde bunca dostumuzu ağırlarken, ailemizin nüfusu arttıkça, gezip, gördükçe, yiyip içtikçe, iyi yemeğin ne olduğunu öğrendim. Ben de çocuklarımıza bu mutfak defterini bırakıyorum. Benim mutfak defterimin kenarlarında hep bir şekil veya yazı vardır. Kitapta da bu karmaşıklığı vermeye çalıştık. İstedik ki sanki siz benim defterimi almış, inceliyorsunuz... 'Yediğim İçtiğim Sizin Olsun' şanslı bir dönemde yapılmış, iyi anlaşan bir ekibin elinden çıkmıştır. Kitabın pozitif havası okuyucuya da geçecektir, hiç şüphem yok." Feyzan Ersinan Top, kitabını eşi ve aynı zamanda Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdem Top'a ithaf ediyor.

Feyzan Ersinan Top kimdir?

Ayazağa Işık Lisesi'nde eğitim gördükten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren Feyzan Ersinan Top, Amsterdam'da "Web'de Yayıncılık" seminerini tamamladı. Londra'da London School of Economics'te "Uluslararası Hukuk", "İşletme Stratejileri" ve "Ortadoğu Problemleri" üzerine eğitim alan Top, 2000 yılında Dünya Kitap Dergisi'ne kitap eleştirileri yazmaya başladı. Bilgi Üniversitesi'nin "Film Okumak" sertifikasını alan Top, 2001-2008 yılları arasında ise DÜNYA Gazetesi'nde sinema eleştirileri kaleme aldı. 2002- 2008 yılları arasında SİYAD üyeliği yaptı. Haziran 2003'ten bu yana Sarı Basın Kartı sahibi olan Top, 2004'te Hülya Koçyiğit'in hayatını anlatan "Film Gibi Yaşadım" adlı ilk kitabını yayınladı. Cüneyt Arkın, Göksel Arsoy, İzzet Günay, Fikret Hakan, Ediz Hun ve Kartal Tibet ile yapılan söyleşilerden oluşan ikinci kitabı "Asla Unutmadım" ise 2006'da çıktı.

Feyzan Ersinan Top, Gentleman ve Avangart dergilerinin Genel Yayın Yönetmenliği'ni de üstlendi. Halen Dünya Kitap ve Dünya Ehlikeyf dergilerinin Yazı İşleri Müdürlüğünü yürüten Top, 2007 Mart ayından bu yana DÜNYA Gazetesi ile birlikte yayınlanan Türkiye'nin büyük ölçekli şirketlerinin "Başarı Öyküleri"ni her ay kitap olarak okurlara sunuyor. Top, Dünya Ekonomi TV'de Didem Eryar Ünlü ile "1+1" adlı bir program yapıyor, DÜNYA Gazetesi'ne de "Markalar ve Liderleri" ile "Lezzet Sohbetleri" sayfalarını hazırlıyor. Her pazartesi "Karşı Pencere" köşesinde yazıyor. İleri derecede İngilizce ve Almanca bilen Feyzan Ersinan Top, evli ve üç çocuk annesi.

Kitaba destek veren Şef Rafet İnce kimdir?

Kitaba destek veren Şef Rafet İnce, 1981 Konya, Ereğli doğumlu. Tekirdağ Anadolu Turizm Meslek Lisesi'nde eğitime başlayan ve aldığı devlet bursuyla Lizbon'daki 'Le Cordon Blue College of Culinary Arts' Güzel Sanatlar Fakültesi Mutfak Sanatları Gastronomi Bölümü'nde Yüksek Lisans'ını tamamlayan İnce, Lizbon Radisson, Lizbon Cantain Alfam Muller, İtalya Almeratda ve İtalya Quinn gibi çeşitli otellerde görev aldı. Dünya Aşçılar Konfederasyonu tarafından 2006 yılında "Avrupa'nın En Başarılı Genç Chef"i seçildi. 2006'dan bu yana Ağaoğlu Şirketler Grubu'na bağlı My City Otel'de 'Executive Chef' olarak görev yapan İnce'nin bugüne kadar çalıştığı yerler arasında Bodrum Samara Otel, Merit Hotel, Bodrum Maki Otel, Rio Restoran, Doğuş Holding, The Sofa Otel Bodrum, Maça Kızı Otel, Bodrum İber Prenses yer alıyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap