24 °C

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Doğu Akdeniz'de sorunların barışçıl yollardan çözümü mümkün

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Doğu Akdeniz'de sorunların barışçıl yollardan çözümü mümkündür. Hakkaniyet esasına dayalı, kapsayıcı ve rasyonel yaklaşımlar yapıcı katkı sunacaktır." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Doğu Akdeniz'de sorunların barışçıl yollardan çözümü mümkün

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Doğu Akdeniz'de sorunların barışçıl yollardan çözümü mümkündür. Hakkaniyet esasına dayalı, kapsayıcı ve rasyonel yaklaşımlar yapıcı katkı sunacaktır. Türkiye'nin kimsenin toprağında gözü yoktur. Ama hiç kimseye de hakkını ve hukukunu yedirtmeme kararlılığındadır." ifadelerini kullandı.

Kalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Yunanistan ve AB ülkelerinin diplomasiye tanınan şansı heba etmemesi ve mütekabil adımlar atmaları gerektiğini belirtti.

İbrahim Kalın, şunları kaydetti:

"Türkiye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayetli liderliğinde hem sahada hem de masada güçlü bir aktör olarak hak ve menfaatlerini her zaman koruyacaktır. Yunanistan ve AB ülkeleri diplomasiye tanınan şansı heba etmemeli, mütekabil adımlar atmalıdır.

Doğu Akdeniz'de sorunların barışçıl yollardan çözümü mümkündür. Hakkaniyet esasına dayalı, kapsayıcı ve rasyonel yaklaşımlar yapıcı katkı sunacaktır. Türkiye'nin kimsenin toprağında gözü yoktur. Ama hiç kimseye de hakkını ve hukukunu yedirtmeme kararlılığındadır."

CHP MYK'dan Doğu Akdeniz çağrısıCHP MYK'dan Doğu Akdeniz çağrısı

Enerji Bakanlığı'ndan Oruç Reis'e ilişkin açıklamaEnerji Bakanlığı'ndan Oruç Reis'e ilişkin açıklama

Rum Yönetimi ile ABD arasında imzalanan mutabakat muhtırasına tepkiRum Yönetimi ile ABD arasında imzalanan mutabakat muhtırasına tepki

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap