31 °C

Davutoğlun'dan 'gladyo' cevabı

Başbakan Davutoğlu,HDP'li Demirtaş'ı kastederek "Haddini bilmez bu eş başkanlardan biri bütün bu oyunlar "saray gladyosu"nun eseri diyor. Onların arkasındaki gladyoyu da iyi biliriz." dedi.

Davutoğlun'dan 'gladyo' cevabı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Başbakan Davutoğu yaptığı konuşmada, "Haddini bilmez bu eş başkanlardan biri bütün bu oyunlar "saray gladyosu"nun eseri diyor. Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etme cüretini gösteriyor. Sizler terör gladyosunun unsurlarısınız. PKK'nın soğuk savaşta kimler tarafından kullanıldığını iyi biliriz. PKK'nın ASALA ile nasıl işbirliği yaptığını iyi biliriz. PKK'nın hangi istihbarat birimlerince kullanıldığını iyi biliriz. Onların arkasındaki gladyoyu da iyi biliriz." dedi. 

Davutoğlu, "Milletimiz siyasi partilere bir araya gelin, konuşun dedi. Bu dönem gösterdi ki Cumhurbaşkanlığı makamı dışlanarak, izole edilerek Türkiye'de meşruiyet çizgisi içinde siyaset yapılamaz" şeklinde konuştu.

"Hükümet ortaklığı görüşmeleri konusunda sürdürdüğümüz açık, ilkeli tutumu bundan sonra da devam ettireceğiz" diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Ama bu AK Parti'nin kazanımlarından, ilkelerinden fedakarlık anlamına gelmez. Ama 13 yıllık birikimi ve rövanşist bir yaklaşım içinde olan kimseyle AK Parti herhangi bir şey konuşmaz. 13 yıllık kazanımlar varsa farklı görüşler de beyan edilerek muhafaza edilmek suretiyle Türkiye'yi hükümetsiz bırakmama adına atılacak adımlar konusunda da uzlaşma kültürü içinde her türlü olumlu tavrı sergileriz."

Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"AK Parti döneminde kamu düzeni ve istikrar sağlanmış hem de özgürlük alanları genişletilmiştir. Türkiye gerçek anlamda demokratik bir siyasi iradenin ortaya çıktığı bir dönem yaşadı. Bütün vesayet rejimlerine karşı mücadele sergiledik.
TBMM Başkanlığı seçimlerinde etik dışı senaryonlara karşı 258 dava arkadaşımıza güvenerek kendi adayımıza güvenik ve başkanlığa AK Parti kadrolarından bir arkadaşımız geldi.

AK Parti Türkiye'yi kaos ortamına süreükleyecek bir hükümetsizlik sürecine izin vermeyecektir. Birileri Erdoğan ve Davutoğlu karşıtlığı üzerinden algı operasyonu yapabilir ama siyaseti düzenleyemez. AK Parti'siz bir Türkiye dizayn etmeye çalışanlar oldu. AK Parti olmadan Türkiye'de siyaset dizayn edilemez.

Koalisyon çalışmaları sürecinde hiç kimseyi dışlamadık. AK Parti ile olmaz diyenleri sürece katmaya çalıştık. Bügünlerde birileri Türkiye'nin kaderiyle oynamaya çalışıyor. Koalisyon görüşmelerinde parti liderlerinin olumlu tavırlarından memnuniyet duydum. MHP şu anda koalisyon görüşmesi yapmak istemiyor ancak temaslarımız sürüyor. Hükümet ortaklığı görüşmelerinde gösterdiğimiz açık tutumu sürdürmeye devam edeceğiz.

Biz bu görüşmeleri yaparken, Türkiye'nin huzur ortamını bozmak için bazı karanlık odaklar harkete geçti. Bu sefer şer odakları 3 maşayı birden kullanarak karanlık bir dönem başlatmak istediler. Bir yönetim boşluğu olduğunu ve ortalığı karıştırmanın tam vakti olduğunu düşündüler.
Maşaların birisi DEAŞ'tı. Türkiye bu örgütü en başından itibaren görümüştü. 2013'te bu örgütü terör örgütü olarak ilan ettik. Gelinen nokta bizim 3-4 sene önce söylediğimiz tedbir noktalarıdır. Suruç'ta 32 vatandaşımızı katletti bu örgüt. Arkadaşımızla bu örgütle nasıl mücadele edeceğimizi konuşurken, ikinci maşa devreye girdi ve Adıyaman'da bir askerimizi şehit ettiler.

Şehitlerimizin acısı yüreğimizdedir. Gelecek nesillerimizin huzur bulması için hepimizin fedakarlık yapması gerekenler olur. İstiklal şehitlerimizin her biri yüreğimizin paresidir. Biz şehitlerin mirasına sahip çıktık, çıkmaya da devam ediyoruz. PKK ile mücadele ederken de 3. maşa devreye girdi. Yüzlerinde maskelerle İstanbul'da eylem yapmak istediler. 

2 polisimiz Ceylanpınar'da iki polisimizi gece uyurken şehit ettiler. Demek istedikleri şu; biz çatışmasızlıkta dahi kamu görevlilerini öldürebiliriz. Şanki birileri piyonlarını birer birer sahneye sürüyor. Diyarbakır'da bir trafik polisine kaza ihbarı geliyor, bu pusuda uzun namlulu silahlarla polisimiz şehit ediliyor. Piyonlar değil, arkasındaki şahlar, vezirler hedef edilecek dedik ve DEAŞ ve PKK'ya operasyon yapma kararı aldık. O gece DEAŞ sınırımızdaki pozisyonları tasfiye edildi. Ardından Kandil ve Kuzey Irak'taki PKK toplanma yerlerine karşı operasyon yapıldı. Biz böyle bir operasyon yapmamızı gerektirecek bir durumun oluşmamasını isterdik. Birileri kaos oyunu oynarsa biz kamu düzenini savunuruz. 

Haddini bilmez bu eş başkanlardan biri bütün bu oyunlar "saray gladyosu"nun eseri diyor. Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etme cüretini gösteriyor. Sizler terör gladyosunun unsurlarısınız. PKK'nın soğuk savaşta kimler tarafından kullanıldığını iyi biliriz. PKK'nın ASALA ile nasıl işbirliği yaptığını iyi biliriz. PKK'nın hangi istihbarat birimlerince kullanıldığını iyi biliriz. Onların arkasındaki gladyoyu da iyi biliriz.


Utanmazca TBMM kürsüsünde ret ve asimilasyon politikasından bahsediyorlar. Faili meçhulları kim bitirdi, olağanüstü hali kim kaldırdı? Ret ve asimilasyonla bize gelmesinler. O politikaları bitiren biziz. AK Parti'nin sicilinde sadece onur mücadelesi vardır." 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap