11 °C

Demirtaş: Kapımız açık

Başbakan Erdoğan'ın, "samimiyseler oturur konuşuruz" ve "ip" sözüne yanıt veren BDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Başbakan'ın kastettiği aradaki ince ip, AKP'nin açtığı kapıdan değil, BDP'nin ilkeli diyalog tutumundan kaynaklıdır" dedi.

Demirtaş: Kapımız açık

 

ANKARA - BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hiçbir zaman diyalog kapısını kapatmadıklarını belirterek, "Ortada samimiyet çağrısı yapan Başbakan'ın samimiyetini göremiyoruz" dedi.

Demirtaş, partisinin TBMM grup toplantısının ardından, gazetecilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına ilişkin sorusu üzerine, şunları söyledi:

"Arada ince bir ip varsa o bizim bıraktığımız bir iptir. AKP'nin bıraktığı açık kapı değil. Biz samimi olarak demokratik, siyasal, barışçıl çözümden yana olduğumuz için hiç bir zaman diyalog kapılarını kapatmadık. Ancak biz ortada samimiyet çağrısı yapan Başbakan'ın samimiyetini göremiyoruz. Bu kadar tutuklama, baskı, hakaret, partimize yönelik bu kadar haksız ithamlar, müzakere yapmak istediğiniz bir partiye gönderilecek mesajlar olamaz. Başbakan'ın müzakere çözüm niyetiyle ilgili biz ortada şaibeli bir durum olduğunu görüyoruz. Elbette ki Başbakan'ın kastettiği aradaki ince ip, AKP'nin açtığı kapıdan değil, BDP'nin ilkeli diyalog tutumundan kaynaklıdır."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap