20 °C

Demirtaş'tan ilk açıklama

Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş seçim sonrası ilk kez açıklama yaptı. Demirtaş, "Vermek istediğimiz mesaj Türkiye’nin her yerine ulaşmıştır" dedi

Demirtaş'tan ilk açıklama

İSTANBUL -  Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Köşk seçimlerinin ardından açıklama yaptı. Demirtaş açıklamasında, "Türkiye’nin her yerinde savunduğumuz ilkelerin gönülden tartışılmasını arzuladık ve bunu önemli ölçüde başardık. Vermek istediğimiz mesaj Türkiye’nin her yerine ulaşmıştır" dedi

İşte Demirtaş'ın açıklamasından satır başları:   

Umut ediyorum ki sonuçlar hayırlı olacaktır. Bütün Türkiye halklarına barış kardeşlik demokrasi getirmesini temenni ediyorum: bizi destekleyen tüm dostlarımızla beraber aydınlık gelecek adına gerçek hakiki bir umut yaratmak istedik.

Türkiye’nin her yerinde savunduğumuz ilkelerin gönülden tartışılmasını arzuladık ve bunu önemli ölçüde başardık.

Vermek istediğimiz mesaj Türkiye’nin her yerine ulaşmıştır.
Bizim cumhurbaşkanlığı seçim kampanyamız hedefine ulaşmıştır.
Yarından itibaren partimizi büyük bir kitle partisi yapmak için çalışmaya başlamak ilk hedefimiz olacak.

Irkçı mezhepçi çizginin çatı çizgisi dahil iflas ettiği ortaya çıkmıştır. Eminim ki bize oy vermeyi arzulayan milyonlar bu seçimde olmasa da bir sonraki seçimde oy vermeyi kararlaştırmıştı. 

Elde ettiğimiz sonuç oran itibarıyla hemen hemen hedeflerine ulaşmıştır.
Sandıklar ilk başta hızla sonuçlanırken geriye kalan yüzde 2’lik sandıklar bir türlü açılmıyor sonuçlar bir türlü gelmiyor.

45 dakikadır Anadolu Ajansı’nın yüzde 98’lik sandık açılma oranının neden artmadığını merak ediyoruz, araştırıyoruz. Bazı şaibe söylentileri var. Arkadaşlar araştırıyorlar gerekli mercilere itirazlarımızı yapacağız. 

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.