11 °C

Denizli'de toplu istifa

İl yönetimine, geçici yönetim kurulu görevlendirildi.

Denizli'de toplu istifa

 

 

 
DENİZLİ - İstifalarla düşen CHP Denizli İl Yönetimi'ne geçici yönetim kurulunun görevlendirildiği bildirildi.
Mehmet Ali Orpak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugün yapılan CHP Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonunda ''il başkanı'' olarak görevlendirildiğini, istifalarla tüzük gereği düşen CHP Denizli İl Yönetimi için aralarında istifa eden iki kişinin de bulunduğu 7 kişilik geçici yönetim kurulunun belirlendiğini söyledi.
Kararın telefonla kendisine iletildiğini ifade eden Orpak, ''Karar, akşam il başkanlığına da geldi. El ele vererek partimizi 45 gün içerisinde kongreye götüreceğiz. Bu arada bir yandan da yaklaşan yerel seçimler için çalışmalara başlayacağız. Partimiz için bu süreci en iyi şekilde değerlendireceğiz'' diye konuştu.
Orpak, geçici yönetim kurulunun kendisiyle birlikte Recep Oktay, Özgür Okutan, İlhan Özcan, İlhami Karabulut, Reyhan Keser ve Gürsel Erdemir'den oluştuğunu kaydetti.
CHP Denizli İl Başkanlığı'nın 10 Haziran 2012'de yaptığı kongreyle göreve gelen 20 kişilik il yönetim kurulunun 11 üyesi, önceki gün düzenledikleri basın toplantısında istifa ettiklerini açıklamıştı. Bu 11 üyenin istifasıyla yönetim düşmüştü.
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.