15 °C

Depremde can kaybı 39'a çıktı

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde 39 kişi hayatını kaybetti. Enkaz altından 45 kişi kurtarıldı.

Depremde can kaybı 39'a çıktı

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar toplam 39 kişi hayatını kaybetti. Depremin olduğu ilk andan itibaren 45 kişinin göçük altından sağ çıkarıldığı bildirildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) saat 20.55'te Sivrice merkezli 6,8 büyüklüğünde deprem kaydedildiğini açıklamasının ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

AFAD'dan yapılan açıklamada, başkanlık tarafından bölgeye 9 bin 545 çadır gönderildiği, ihtiyaç duyulan diğer gıda ve yaşam malzemelerinin de depremzedelere ulaştırıldığı belirtildi.

Hasar tespit analizleri sonucunda 76 binanın yıkıldığı, 642'sinin ağır hasar aldığı, 425'inin de az ve orta hasarlı olduğunun belirlendiği ifade edildi.

Enkaz altından 45 kişi kurtarıldı

Şu ana kadar enkaz altından 43 kişi kurtarıldı. Elazığ'daki depremde sağlık personelinin telefonla görüştüğü "Azize" isimli kadın da enkaz altından 17 saat sonra kurtarıldı. 

Merkez Mustafa Paşa Mahallesi'nde çöken binada, AFAD ve UMKE başta olmak üzere ekiplerin yürüttüğü arama kurtarma çalışmalarında, bir kadına 19 saat sonra ulaşıldı.

Elazığ'daki depremde Mustafa Paşa Mahallesi'nde yıkılan binanın enkazından yükselen kadın sesi üzerine harekete geçen jandarma ekiplerinin çalışması sonucu 2,5 yaşındaki Busenur 24 saat sonra kurtarıldı.

2,5 yaşındaki Yüsra'nın annesi Ayşe Yıldız da 28 saat sonra enkazdan çıkarıldı.

Vergi ve ceza ödeme süresi uzatıldıVergi ve ceza ödeme süresi uzatıldı

Erdoğan, deprem bölgesinde incelemede bulunduErdoğan, deprem bölgesinde incelemede bulundu

3 Bakan'dan Elazığ'da ortak açıklama3 Bakan'dan Elazığ'da ortak açıklama

Elazığ depremi dolayısıyla dünyadan dayanışma ve başsağlığı mesajlarıElazığ depremi dolayısıyla dünyadan dayanışma ve başsağlığı mesajları

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap