12 °C

Dev operasyonda 13 gözaltı

Yaklaşık 700 polisin katılımıyla yapılan narkotik ve asayiş suçlarına yönelik operasyonda, kıraathane, ev ve internet kafelerde denetimler yapıldı, 13 kişi gözaltına alındı

Dev operasyonda 13 gözaltı

İSTANBUL - Üsküdar'da yaklaşık 700 polisin katılımıyla yapılan narkotik ve asayiş suçlarına yönelik operasyonda, 13 kişi gözaltına alındı. 

Üsküdar'da akşam saatlerinde ağırlıklı Salacak sahili ve Selami Ali Mahallesi'nde başlatılan operasyon çerçevesinde, kontrol altına alınan sokaklarda kişilerin üst araması ve genel bilgi taraması (GBT) yapıldı, araçlar kontrolden geçirildi. Operasyon kapsamında, kıraathane, ev ve internet kafelerde denetimler yapıldı.

Polis helikopterinin de havadan destek verdiği operasyona, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra asayiş, özel harekat, çevik kuvvet şubeleri ve ilçe emniyet müdürlüğü personelleri ile yunus ve güven timlerinden oluşan yaklaşık 700 polis katıldı.

Operasyonda, 10'u çeşitli suçlardan aranan 13 kişi gözaltına alındı. İş yeri, ev ve kıraathane baskınlarında çeşitli miktarda uyuşturucu hap, esrar ve bonzai ele geçirildi. Aramalarda, 1 ruhsatsız silah, çok sayıda mermi ve 1 bıçak bulundu.

Denetimlerde trafikteki sürücülere de alkol kontrolü yapıldı.

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.