Dodurga'daki seçimi AK Parti'nin adayı kazandı

Çankırı'nın Dodurga ilçesinde yapılan seçimde, resmi olmayan sonuca göre belediye başkanlığını Ak Parti'nin adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı kazandı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Çankırı’nın Orta ilçesinde 8 yıl sonra yeniden belde statüsünü kazanan Dodurga’da, yapılan belediye başkanlığı ve muhtarlık seçiminde oy kullanmanın sona ermesi ile sandıklar açıldı.

Seçimde Kaşıkcı 979, Yeniden Refah Partisinden Hakan Kuşcu 47, Adalet Partisinden Emine Yayla 24, Demokrasi ve Atılım Partisinden Şerafettin Kaplan 23, Memleket Partisinden Osman Dede 22, Saadet Partisinden İbrahim Çolak 16, Türkiye Değişim Partisinden Kamil Erdoğdu 14 oy aldı, Demokratik Sol Partiden Namık Kaya'ya ise oy çıkmadı.

Kesin olmayan sonuçlara göre seçimi önde tamamlayan Kaşıkcı, Dodurga Belediye Başkanı seçildi.

Dodurga beldesi, ilgili kanun gereği nüfusu 2 binin altına düşünce 2014'te köye dönüştürülmüş, Dodurga Belediyesince açılan davada belde statüsünün korumasına yönelik karar verilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tebrik etti

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerir resmi olmayan sonuçlarının belli olmasından sonra "Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan seçimleri açık ara farkla, %87,02 ile kazanan AK Partimizi ve Cumhur İttifakı’mızı tebrik ediyor, sonuçların beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm Dodurga halkına selam ve muhabbetlerimi iletiyorum." açıklaması yaptı.

Bu konularda ilginizi çekebilir