Duayen sanayici Süheyl Erboz son yolculuğuna uğurlandı

Dün hayatını kaybeden duayen sanayici Süheyl Erboz için, İMES Ümraniye'de tören düzenlendi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Bir aydır tedavi gördüğü COVID-19’a yenik düşen duayen sanayici Süheyl Erboz, son yolculuğuna uğurlandı.

73 yaşında vefat eden Erboz için İMES Ümraniye'de tören düzenlendi. Erboz, İMES Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

“Ağabey” olarak gönüllerde taht kurdu

Türkiye sanayisinin kalbi Marmara Bölgesi’nde pek çok OSB’nin kurulmasına önderlik etmiş Erboz, Ümraniye İMES, Dilovası İMES ve Yalova İMES Makine İhtisas OSB’nin de kurucusuydu. Sanayinin çarpık yapılaşmasını engellemek için çalışan, Erboz, OSB çatı kuruluşu OSBÜK’ün de bünyesinde üst düzey görevler almıştı. Sanayiye emek vermiş pek çok insanın sorunlarını çözmek için canla başla çalışan Süheyl Erboz, OSB camiasında “ağabey” olarak gönüllerde taht kurmuştu.

Erboz’un vefatı nedeniyle İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, Dudullu OSB yönetim kurulu, Yalova İMES Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu ve Kocaeli-Gebze VI. (İMES) Makine İhtisas OSB mesajlar yayınladı.

DÜNYA ailesi olarak hayatını sanayiye adayan, OSB’lerin gelişmesi için büyük emekler veren Erboz’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sanayi camiasına ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.