10 °C

Dünyagöz Avrupa'ya açılıyor

Türkiye'nin Avrupa'daki ilk tam teşekküllü göz hastanesini 1 Haziran'da Frankfurt'ta açmaya hazırlanan Dünyagöz'ün İngiltere yatırımı da yolda.

Dünyagöz Avrupa'ya açılıyor

İSTANBUL - Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, Türkiye'nin Avrupa'daki ilk tam teşekküllü göz hastanesini 1 Haziran'da Almanya'nın Frankfurt kentinde açacaklarını belirterek, "Almanya'dan sonra 2011 içinde İngiltere hastanemiz yolda. 2012'de Ukrayna ve Rusya hastanelerimiz de geliyor" dedi.

Swissotel'de düzenlenen basın toplantısında Dünyagöz Hastaneler Grubu'nun büyüme hedeflerini anlatan Kapıcıoğlu, bundan 15 yıl önce Dünyagöz Hastanesi'nin faaliyete girdiğini anımsattı.

Kapıcıoğlu, göz sağlığı alanında Türkiye'de 11, yurt dışında ise 6 ayrı noktada faaliyet gösteren Dünyagöz Hastaneler Grubu'nun, 15. yılını Almanya'da açmaya hazırlandığı tam teşekküllü hastane yatırımıyla kutladığını dile getirerek, "Türkiye'nin Avrupa'daki ilk tam teşekküllü göz hastanesini 1 Haziran'da Frankfurt'ta açacağız. Almanya'dan sonra 2011 içinde İngiltere hastanemiz yolda. 2012'de Ukrayna ve Rusya hastanelerimiz de geliyor. Avrupalılar'ın gözlerini tedavi etmeye talibiz" dedi.

Frankfurt Schaumainkai'da Mein Nehri kıyısında hizmete girecek hastanenin 8 milyon euroya malolduğunu ifade eden Kapıcıoğlu, Avrupa Birliği'nin kalbinde "ilk kez" bir Türk sağlık grubunun tam teşekküllü hastane açtığını söyledi.

Kapıcıoğlu, Frankfurt Hastanesi ile Almanlar başta olmak üzere tüm Avrupalılara hizmet vereceklerini dile getirerek günde 250 muayene, 50 ameliyat ve 70 lazer ameliyatı yapma kapasitesine sahip hastanede, Alman devlet sigortası kapsamında her türlü  komplike göz ameliyatının yapılacağını kaydetti.

Kornea sıkıntısına da çözüm olacak

Eray Kapıcıoğlu, Frankfurt'ta açılacak hastanenin Türkiye'de kornea bekleyen 8 bin kişiye de umut ışığı olacağını belirtti. Kornea ithalatının 5 yıldır durdurulmuş olmasının Türkiye'de kornea sıkıntısının yaşanmasına neden olduğunu dile getiren Kapıcıoğlu, "Frankfurt hastanemize ithal ettiğimiz kornealar ile Türkiye'de kornea bekleyen hastaları Almanya'ya götürüp nakil ameliyatını yapacağız. Hastaların Almanya hastanemize gelişleri tarafımızdan organize edilecek. Ulaşım ve konaklama bedeli almayacağız" dedi.

2 yılda bin 200 kişi istahdam edecek

Kapıcıoğlu, Avrupa'daki yatırımlarının tüm hızıyla devam edeceğini bildirerek, "Öncelikle 2011 yılında Almanya dışında İngiltere Londra'da hastane açmayı planlıyoruz. 2012 de ise Rusya, Ukrayna ve Körfez bölgesinde hastane açma planımız bulunuyor" dedi.

Yurtdışı yatırımlarını hızlandıran Dünyagöz'ün Türkiye'de de yeni hastanelerle büyümeye devam edeceğini ifade eden Kapıcıoğlu, mayıs ve haziran ayında Adana ve Samsun'da yeni hastaneler açacaklarını İzmir, Konya, Bursa ve Erzurum başta olmak üzere 6 şehirde daha olmayı hedeflediklerini söyledi.

Kapıcıoğlu, "2011'de yatırım planımızı 31 milyon euro, 2012'de yatırım planımızı 30 milyon euro olarak yaptık. 2 yılda bin 200 kişiye daha istihdam yaratacağız. Yatırımlarımızı tamamlayıp 2 yıl içerisinde halka açılacağız. Halka arzımız 2012 yılın sonunda gündemimize gelecek" dedi.

Dünyagöz Hastaneler Grubu'nun 15 yılda Türkiye sağlık turizminin büyümesinde öncü kurumlardan biri olduğunu dile getiren Kapıcıoğlu, Dünyagöz Hastaneler Grubu'nda bugüne dek 250 bin yabancı hastanın tedavi olduğunu, geçen yıl ise 25 bin yabancı hastayı tedavi ettiklerini, 2011 sonunda 40 bin yabancı hasta hedeflediklerini söyledi.

15 yılda  3 milyon 200 bin kişi tedavi edildi

Dünyagöz Hastaneler Grubu Medikal Direktörü Kazım Devranoğlu ise Dünyagöz'ün 15 yılda elde ettiği başarısının gelişmeye açık olmasından ve bilimin geldiği en son noktayı tedavi hizmetlerine yansıtmasından kaynaklandığını söyledi.

Devranoğlu, "15 yılda Dünyagöz hastanelerinin kapısından toplam 3 milyon 200 bin hasta girdi, 350 bin hasta büyük göz ameliyatı, 400 bin hasta lazer ameliyatı oldu ve sağlığına kavuştu" dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.