9 °C

En güçlü kadın Michelle Obama

Forbes'un listesindeki tek Türk, Güler Sabancı.

En güçlü kadın Michelle Obama

ANKARA - ABD'de yayınlanan Forbes Dergisi, her yıl yayımladığı 'Dünyanın En Güçlü 100 Kadını' listesinin ilk sırasına ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama'yı koydu.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı bu yıl listenin 52'nci sırasında kendisine yer buldu. Forbes'in listesinde geçen yıl 27'nci sırada yer bulan 54 yaşındaki Güler Sabancı yine listedeki tek Türk olma unvanını korudu.

Listede geçen yıl birinci olan Almanya Başbakanı Angela Merkel bu yıl dördüncülüğe düşerken ikinci Kraft Foods'un Yönetim Kurulu Başkanı Amerikalı Irene Rosenfeld, üçüncü ünlü Amerikalı talk-show yıldızı Oprah Winfrey, beşinci ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton oldu.

Forbes listesinde, altıncı sırada PepsiCo grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Amerikalı Indra Nooyi'ye, yedinci sırada da popüler şarkıcı Lady Gaga'ya yer verildi. 24 yaşındaki Lady Gaga listedeki en genç isim oldu.

İş çevrelerinin dergisinin bu yılki listesinde, Westpac grubunun Avustralyalı Yönetim Kurulu Başkanı Gail Kelly sekizinci, Amerikalı şarkıcı ve moda tasarımcısı Beyonce Knowles dokuzuncu, Amerikalı talk-show yapımcısı ve oyuncu Ellen Degeneres onuncu sırada yer buldu.    

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.