16 °C

Erdoğan: Dolar 'medcezir' gibi

Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz kurlarıyla ilgili bu hafta içinde tekrar bir değerlendirme yapacaklarını belirterek, ""Hükümetteki arkadaşlar ve benim danışman arkadaşlarımız bir araya gelecek" dedi.

Erdoğan: Dolar 'medcezir' gibi

Dolardaki sert hareketleri 'medcezir' olarak yorumlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz kurlarıyla ilgili bu hafta içinde tekrar bir değerlendirme yapacaklarını söyledi.

Erdoğan, "Hükümetteki arkadaşlar ve benim danışman arkadaşlarımız bir araya gelecek. Ama ben milletime çağrı yapıyorum, kimse döviz biriktirmesin, TL'ye dönüştürsün. TL'ye dönüştürülürse piyasalar rahatlayacaktır. Yerli parayla ithalat ve ihracatın yapılması konusunda anlaşma yaptığımız ülkeler var, o da uygulamaya geçince baskının azalacağına inaniyorum" diye konuştu.

"Meclis çalışamaz hale gelirse erken seçim düşünülür"

Erdoğan, anayasa değişiklik teklifi konusunda; "Bundan sonra koalisyonlar dönemi olmayacak diye partimiz kurulduğunda söylemiştik. Meclis çalışamaz hale gelirse erken seçim düşünülür" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, anayasa değişikliği görüşmeleriyle ilgili, "Bu hafta içinde biter ve bittikten sonra da işin zaten asıl sahibine gidecek. Asıl sahibi millet." dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap