Erdoğan: Dördüncü F-35 bir kaç haftaya teslim edilecek

S-400'lerin Temmuz'da geleceğini hatırlatan Erdoğan, F-35 savaş uçaklarının dördüncüsünün ise bir kaç haftaya teslim edileceğini söyledi.

Reuters
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da gazetecilere yaptığı açıklamada 8 Nisan Pazartesi günü Rusya'ya gerçekleştireceği ziyaret ve Rusya'dan alınacak S-400 sistemlerinin ABD ile neden olduğu gerilime ilişkin soruları yanıtlarken şunları söyledi:

"Rusya'da Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey toplantısını gerçekleştireceğiz, S-400 önemli bir yer tutuyor. Doğalgaz noktasında Rusya ile ilişkimiz çok güçlü, bunların görüşmelerini de yapacağız. S-400 ile ilgili süreci bitirdik, ödemelerimiz devam ediyor.

ABD, Rusya'nın S-400 için tanıdığı şartları Patriot'ta bize sağlamadı, o nedenle biz şu anda, şu duruşta oraya sıcak bakmıyoruz. S-400 süreci işliyor, Temmuz ayında da teslimatlar başlayacak.

F-35'ler konusunda önüne gelen bir şeyler söylüyor. Biz iki tanesini teslim almıştık, şu anda ABD'de üçüncüyü de teslim ettiler. Çok kısa bir süre içerisinde, haftalarla söylüyorum, dördüncüyü de teslim edecekler."

Erdoğan: Meclis çoğunluğu yoksa bütçe çıkartamazErdoğan: Meclis çoğunluğu yoksa bütçe çıkartamaz