13 °C

Erdoğan: Veriler, daha zengin kaynaklar olduğunu gösteriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz'deki gaz rezervi için "Elimizdeki veriler, keşfedecek çok daha zengin kaynaklar bulunduğunu gösteriyor" dedi.

 Erdoğan: Veriler, daha zengin kaynaklar olduğunu gösteriyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dün Karadeniz'de Fatih gemimizin bulduğu doğalgazın sondaj çalışmasındaydım. 405 milyar metreküp doğalgaz ülkemizin ihtiyacını yıllarca karşılayacak düzeydedir. Elimizdeki tüm veriler, önümüzde keşfedecek çok daha zengin kaynaklar bulunduğunu gösteriyor" dedi.

Partisinin Şırnak 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Erdoğan, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ateşkesi Ermenistan'ın yeniden bozmasına tepki göstererek, "Ateşkes ilan edildi ama Ermeniler yine bozdu. Bütün bu gerçekler ortadayken batı ses çıkarmıyor. Türkiye ses çıkarınca, 'hiç de sessiz durmuyor' diyorlar; durmayacağız" ifadelerine yer verdi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

AK Parti ilk kongrelerimizin ilkini Şırnak'ta gerçekleştiriyoruz. Kervanımız 81 ilin tamamını dolaşacaktır. Biz de ülkemizin dört bir yanında teşkilat mensupları ve vatandaşlarımızla kucaklaşacağız.

Muhalefet milletimizden olabildiğince uzak duruyor. Kapalı kapılar ardında siyaset yapmak kolay. Şehirlerimize gidip milletimizle kucaklaşmadan siyaset yapıyorum diyenler sufleyi sizden değil başka yerden alıyor.

Biz neden Azerbaycan'da varız, kardeşlerimizin yanındayız. Ne deniyor? MİNSK üçlüsü; ABD, Rusya ve Fransa... Bunlar Ermenistan'ın yanında yer aldılar. Ermenistan'a her türlü silah desteğini veriyorlar. Şu anda Azeri kardeşlerimiz Ermenilere karşı ciddi bir mücadelenin içerisindeler.

Azerbaycan'ın Ermeni işgali altındaki topraklarını kurtarmak için bu mücadeleyi veriyorlar. Rusya, ABD ve Fransa, Azeri kardeşlerimizin topraklarını kendilerine vermediler. Rabbim yardımcılar olsun. İnanıyorum ki bu toprakları Ermenilerden kurtaracaklar.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap