9 °C

Erdoğan'dan Tunus ve Kuveyt'teki saldırılara kınama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye olarak, Kuveyt ve Tunus'taki terör saldırılarını şiddetle kınadıklarını belirterek "Bu kanlı saldırılar, terörizmle mücadele konusunda uluslararası ve bölgesel işbirliğinin önemini açıkça ortaya koymaktadır" dedi

Erdoğan'dan Tunus ve Kuveyt'teki saldırılara kınama

Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yer alan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye olarak Kuveyt'te Şiilere ait bir camiye cuma namazı sırasında düzenlenen intihar saldırısını ve Tunus'un Suse kasabasında iki turistik oteli hedef alan silahlı saldırıyı şiddetle kınadığını kaydetti.

Kuveyt'te en az 10 kişinin, Tunus'ta ise aralarında yabancıların da bulunduğu yaklaşık 30 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan bu menfur saldırıların, Türk halkını derinden üzdüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

"Kuveyt ve Tunus'un huzur ve istikrarını hedef alan, Kuveyt'te mezhep çatışması çıkarmayı amaçlayan bu kanlı saldırılar, terörizmle mücadele konusunda uluslararası ve bölgesel işbirliğinin önemini açıkça ortaya koymaktadır.

Saldırıların rahmet ve bereket ayı olan ramazanda gerçekleştirilmesi, saldırganların vahşetlerini, kutsal değerleri hiçe saydıklarını göstermektedir.

Terörden yıllarca muzdarip olan ve terörün her türüne karşı çıkan bir ülke olarak, bu acılı günlerinde Kuveytli ve Tunuslu kardeşlerimizin kederlerini paylaşıyor, terörizmle mücadele konusunda kendileriyle tam bir dayanışma içinde olduğumuzu vurgulamak istiyoruz.

Terör saldırılarında hayatlarını kaybedenlerin ailelerine taziyelerimizi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyor, kardeş Kuveyt ve kardeş Tunus'a başsağlığı diliyoruz."

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap