19 °C

Erdoğan'dan Uras ailesine taziye

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomi yazarı Güngör Uras'ın vefatı nedeniyle ailesini telefonla arayarak taziyelerini iletti.

Erdoğan'dan Uras ailesine taziye

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomi yazarı Güngör Uras'ın vefatı nedeniyle ailesine başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Erdoğan, köşe yazarı Güngör Uras'ın vefatının ardından eşi Nuran Uras'ı telefonla aradı.

Erdoğan, Güngör Uras'a Allah'tan rahmet, ailesi, yakınları ve sevenlerine sabır ve metanet diledi.

Tevfik Güngör Uras kimdir?

Prof. Dr. Tevfik Güngör Uras, 22 Temmuz 1933 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da TED Yenişehir Koleji'nde tamamlayan Uras, 1955'te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 'Mali Şube'sinden mezun oldu. Uras, 1988'de Boğaziçi Üniversitesi'nde doçentliğe hak kazandı. 1994'te ise Marmara Üniversitesi'nde Profesör oldu.

Çalışma hayatına Halk Bankası Genel Müdürlüğü ile başlayan Uras, daha sonra Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı, İktisadi Planlama Dairesi Uzmanı olarak görev yaptı. 1974 - 1980 yılları arasında TÜSİAD Genel Sekreterliği görevinde bulundu. Aksigorta İdare Meclisi Başkanlığı yapan Uras, 1993 yılına kadar İ.Ü. İktisat Fakültesi'nde Öğretim Görevlisi, 2001 yılına kadar da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 1968 yılında Türkiye İktisat Gazetesi`nde köşe yazarlığına başlayan Uras, sırasıyla Rapor, Tercüman, Güneş, Sabah, Yeni Yüzyıl, DÜNYA ve Milliyet gazetelerinde köşe yazarlığını sürdürdü. Vefat edene kadar DÜNYA Gazetesi ve Milliyet Gazetesi'nde yazılarına devam eden Uras, evli ve bir çocuk babasıydı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap