18 °C

Erdoğan'ın ABD ziyaretinin ayrıntıları belli oldu

17-22 Eylül tarihleri arasında ABD'de bulunacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ziyaretinin ayrıntıları belli oldu.

Erdoğan'ın ABD ziyaretinin ayrıntıları belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 17-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceği ABD ziyaretinin ayrıntıları belli oldu.

Birleşmiş Milletler'in (BM) 72. Genel Kurulu'na katılmak için New York'a bir ziyaret gerçekleştirecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnsana Odaklanma: Sürdürülebilir Bir Dünyada Herkes İçin Barış ve İnsanca Bir Yaşam İçin Mücadele" temasının işleneceği 72. Genel Kurul'un ilk günü olan 19 Eylül Salı günü, BM Genel Kurulunda bir konuşma yapacak.

Trump çiftinin davetine katılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı tarihte, BM Genel Sekreteri tarafından düzenlenecek öğle yemeğine, akşam saatlerinde ise ABD Başkanı Donald Trump ve eşi tarafından verilecek davete katılacak.  

Türkevi'nin açılışını yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca New York'ta, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın Rohinga Temas Grubu toplantısına; Birleşmiş Milletler'in tam karşısında yer alan yeni Türkevi binasının temel atma törenine katılacak.

Trump ile görüşecek

New York'ta bulunduğu süre zarfında, ABD Başkanı Donald Trump dahil, bazı devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler de gerçekleştirecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun yanısıra ABD'li yatırım ve iş çevreleriyle, kanaat önderleriyle, ABD'deki Türk ve Müslüman toplumu ile Yahudi kuruluş temsilcileriyle bir araya gelerek, farklı medya kuruluşlarının temsilcileriyle mülakatlar yapacak.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap