24 °C

Ergenekon sanıklarının GATA'ya sevkinde usulsüzlük

Sağlık Bakanı Akdağ bazı Ergenekon sanıklarının GATA'ya sevkinde usulsüzlük saptandığını söyledi.

Ergenekon sanıklarının GATA'ya sevkinde usulsüzlük

 

ÇORUM - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Ergenekon davasının bazı sanıklarının GATA'ya sevki konusunda usulsüzlük yapıldığını tespit ettik. İlgili sağlık personeli hakkında da disiplin cezası uyguladık" dedi.

İncelemelerde bulunmak için Çorum'a gelen Recep Akdağ, Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde incelemelerde bulunduktan sonra Laçin ilçesine geçti. Yapımı tamamlanan Laçin Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ni gezen Akdağ, vatandaşlarla sohbet etti.

Akdağ, çevresinde toplanan vatandaşlara, "112 geliyor değil mi, bir sorun yok?" diye sordu. Fikret Çay isimli bir vatandaş, "Laçin'de 112 Acil Servis yok, hizmet alamıyoruz" dedi. Bunun üzerine Akdağ, "Hayır yanlışın var, burada 112 acil servisimiz var ve hizmet veriyor. Dur bir dakika arayalım ambulans gelsin" dedi. Bakanın koruması, acil servisi arayarak hastanenin önüne ambülans istedi. Ambülans, telefonun ardından 5.5 dakika içinde hastanenin önüne geldi. Ambülansla gelen sağlık personelini yanına çağıran Akdağ, 112 acil servisin ilçede olmadığını savunan vatandaşa dönerek, "Bak gördün mü bir telefonla arkadaşlarımız hemen geldi. Demek ki burada acil servis varmış" diye konuştu.

Akdağ,  Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'ca, "Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ü GATA'ya sevkeden hekimlerin "usule aykırı" olarak sevk işlemi gerçekleştirdikleri konusundaki görüşerlinin sourlması üzerine şöyle dedi:

"Biz daha önceden böyle bir soruşturma açmıştık. O soruşturma sonuçlandı. Ergenekon davasının bazı sanıklarının GATA'ya sevki konusunda usulsüzlük yapıldığını tespit ettik. İlgili sağlık personeli hakkında da disiplin cezası uyguladık. Kaç kişi konusunda detaylı bilgim yok. Zaten AA'ya yazılı bilgiyi vermiştik."

Akdağ, daha sonra İskilip ilçesine hareket etti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap