17 °C

Ermeni Kilisesindeki anmaya Bakan da katıldı

Ermeni Patrikhanesi'nin ev sahipliğinde, 1915 olaylarının 100. yılını anmak üzere Kumkapı Meryem Ana Kilisesi'nde ''Sup Badarak'' (Kutsal Sunu) ayinini düzenlendi

Ermeni Kilisesindeki anmaya Bakan da katıldı

1915 olaylarının 100. yılını anmak üzere Kumkapı Meryem Ana Kilisesi'nde ayin düzenleniyor. İstanbul Ermeni Patrikhanesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen ayine Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır da katıldı.

İstanbul Ermeni Patrikhanesi'nin ev sahipliğinde, 1915 olaylarının 100. yılını anmak üzere Patrikhane'nin karşısındaki Kumkapı Meryem Ana Kilisesi'nde ayin düzenleniyor. 

AB Bakanı: Bu ayine katımayı borç bildim

İstanbul'da Ermeni Partikhanesi'nde düzenlenen 1915 anma törenine katılan Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, tören çıkışı gazetecilere açıklamalarda buldu. Bozkır, şunları söyledi: Ermeni kardeşlerimizin yaşadığı acılara saygı duyuyoruz. Bu acıların bir şahidi olarak anılmasına karşı değiliz. Bu nedenle bu anma ayinine katılmayı borç bildim. 

Türkiye'de bir ilk

AB Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 1916 yılından bu yana ilk kez hükümetin resmi düzeyde temsili ile gerçekleştirilecek ayine hükümeti temsilen AB Bakanı Bozkır'ın iştirak edeceği kaydedilmişti. Hükümet böylelikle ayinde 1916 yılından bu yana ilk kez resmi düzeyde temsil edilmiş oldu.

sadfsaf-001.jpg

*Birçok Ermeni vatandaşın da katıldığı ayinde din adamları eşliğinde dualar edildi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap