11 °C

Fakıbaba da istifa etti

Saadet Partisi'nde önemli isimler partiden ayrılıyor. Eskişehir, Sivas ve Nevşehir teşkilatlarında da istifalar var.

Fakıbaba da istifa etti

ŞANLIURFA/SİVAS/NEVŞEHİR/ESKİŞEHİR - Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve 3 ilçe belediye başkanı ile il ve ilçe teşkilat başkanları, Saadet Partisi'nden istifa etti. Partiden ayrılanlar bununla kalmadı, Sivas, Nevşehir ve Eskişehir il teşkilatlarından önemli isimler Saadet Partisi'ni terketti.

Şair Nabi Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda, Fakıbaba'nın yanı sıra Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ile İl Başkanı Mehmet Kayacan, ilçe teşkilat başkanları ile aralarında il genel ve belediye meclis üyelerinin bulunduğu grup, partilerinden ayrılma kararı aldıklarını açıkladı.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise partiyle son yaşanan olaya kadar yakın bir çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 2 yıldır partiyle birlikte çok yakın bir çalışma içerisindeydik. Allah onlardan razı olsun. İnanıyorum ki yeni oluşum, ülkemize ve memleketimizde hayırlara vesile olacaktır. Bundan sonraki görevimiz, insanların daha mutlu olabilmesi için elimizden geldiğince mücadele etmektir. Şimdiye kadar emek harcayan herkese teşekkür ediyorum. Gerçekten Saadet Partisi'nde hiçbir zaman ayrılan taraf olmadık. Partide olmaktan memnunduk. Ancak kader, ne olacağı belli olmuyor. Bundan sonraki süreçte Numan Bey'le birlikte olacağız."

Eskişehir, Sivas ve Nevşehir'de istifalar

Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Halil İbrahim Karademir ile il ve ilçe teşkilatından bazı yöneticiler istifa etti. Akıncılar, Kangal, Yıldızeli ilçe yönetimlerinin komple, Şarkışla ilçe yönetiminin ise başkan hariç istifa ettiğini kaydeden Karademir, Kadınlar Komisyonu il ve ilçe yönetimlerinin, büyük kongre delegelerinden bazılarının, partide görev alan bazı eski yöneticilerin de istifa ettiğini söyledi.

Bundan sonraki süreçte Numan Kurtulmuş ile birlikte hareket edeceklerini ifade eden Karademir, Milli görüş kimliğinin devam edeceğini belirtti.

SP'nin Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Mustafa Koçak da partisinden istifa etti. Partisinin 11 Temmuz 2010'da gerçekleşen büyük kongresinden sonra yaşanan olaylar nedeniyle istifa ettiğini ifade eden Koçak, "Kavgalı ve güvensiz bir birliktelik yerine, dostça bir ayrılığın daha doğru olacağına inandığı" için partisinden istifa ettiğini kaydetti.

Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Mustafa Özkan da, daha fazla kavgaya, daha fazla çatışmaya, yeni kerbela denemelerine, kırgınlıklara ve anlamsız zaman kayıplarına vesile olmamak için istifa ettiklerini söyledi. Partisinin komplo ile karşı karşıya bırakıldığını ifade eden Özkan, "Mihalıççık ve Çifteler ilçeleri hariç tüm ilçeler istifa etti. 50 kişilik il yönetiminden yaklaşık 30 kişi istifa etti" dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.