Fatih Portakal istifa etti

Fox TV'nin ekran yüzlerinden Fatih Portakal istifa etti. Fox Ana Haber'in sunucusu Fatih Portakal istifa sebebi olarak 'yorulmasını' gösterdi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Fox Ana Haber'in sunucusu Fatih Portakal istifa etti. Fatih Portakal'ın istifası Fox Tv'den yapılan açıklama ile doğrulanırken, Portakal Twitter hesabından aldığı karara dair açıklamalarda bulundu.

Fox Tv'den resmi açıklama geldi

Fatih Portakal'ın istifa ettiği iddiaları Fox Tv tarafından doğrulandı. Kanaldan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"2010 yılında beri kanalımızda FOX Ana Haber bülteni sunuculuğu görevini büyük bir başarıyla yürüten ve FOX ekranlarından milyonlara ulaşarak Türk televizyon tarihine geçen rekor başarılarda önemli katkıları olan değerli ekip arkadaşımız Fatih Portakal, görevini bırakma kararı aldığını ve emekli olma isteğini kanal yönetimimize bildirmiştir.

Fatih Portakal görevi süresince FOX'un en önemli değerlerinden biri olmuştur. Aldığı karara saygı duymakla birlikte, çok sevdiğimiz bir çalışma arkadaşımıza veda ediyor olmaktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. İzleyicimize objektif ve doğru haber sunma politikası doğrultusunda; samimiyet, açık sözlülük ve cesaretle sunduğu haberler takdirle izlenmiştir. Bugüne kadarki tüm katkıları için kendisine teşekkür ediyor, yeni yaşamında mutluluklar diliyoruz.

Doğan Şentürk yönetimindeki FOX Haber bugünden sonra da aynı çizgide, etik gazetecilik en ön planda tutarak, doğru ve objektif haber politikasına devam edecektir.

Konuyla ilgili yazılı basın, görsel basın ve sosyal medyada yayılan spekülatif ve yanıltıcı yorumlar için tüm kamuoyundan hassasiyet göstermelerini ve yaptığımız bu açıklama dışındaki yorumlara itimat etmemelerini rica ederiz."

Fatih Portakal'dan ilk açıklama

Emeklilik kararı alan Fatih Portakal, Twitter'dan konuya dair açıklamalarda bulundu. Fox Ana Haber'in sunucusu Portakal açıklamasında, "10 yıldır gurur duyarak çalışıp, birlikte keyifle yol aldığım Fox Haber'den kendi tercihimle ayrılmaya karar verdim. Sadece, "Ne yapmak istiyorum?" sousunun cevabını aradım. İçsel devrime ihtiyacım vardı. Kariyer, tanınmışlık, kazanç vazgeçilebilecek şeylerdi. Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile ise insanın yaşam nedeni. Kararı bu kadar net verdim. Bu yıl ve belki sonrasında toprağın sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim. Tabiatla olabildiğince bütünleşip kıymetini bilerek yaşam süreceğim. Kalın sağlıcakla." ifadelerini kullandı.

Etiketler