18 °C

F.Bahçe'den çArşı'ya destek

F.Bahçe'den çArşı'ya destek

İSTANBUL - Fenerbahçeli taraftarlar, Taksim Gezi Parkı direnişinde yaşananlar sonrası çok sayıda üyesi gözaltına alınan çArşı Grubu'na destek oldu. Sarı – Lacivertli taraftarların internet üzerindeki buluşma noktası "12 Numara", yayınladığı açıklama ile çArşı'ya destek verdi. 

İşte 12 Numara'dan yapılan açıklama:

"Biz bu filmin fragmanını gördük.. Görmekle de kalmayıp yaşadık iliklerimize kadar! Bugün hepimizin genizlerini yakan gaz bombalarının fitili, 3 Temmuz'da ateşlendi! 3 Temmuz günü basıldı, ciğerlerimize dolan biber gazlarının tetiğine..

Bugünün "ilaçlı su" takviyeli TOMA'larına kafa atmakla bile suçlandık! SARI LACİVERT'in ruhuna inanarak omuz omuza "bu şike meselesi" değil diye bağırdık! Sevdamıza, inandıklarımıza sahip çıktık el birliğiyle..

Bu yüzden çapulcu da olduk, marjinal de, hatta terörist de.. Bu "siyasi bir tezgah" dedik, FENERBAHÇE'liler dışında kim varsa burun kıvırdı, sırt çevirdi.. "Ne şikesi? Memleket elden gidiyor" diyene kulak asmadı kimse.. Adaletsizlik, haksızlık kol gezdi pervasızca..

Şimdi aynı şeyler tekrar yaşanıyor! çArşı'ya yöneltilen suçlamalar, yapılan baskılar 3 TEMMUZ darbesinin ikiz kardeşidir!.. Onlar o gün göremeseler dahi, biz üzerlerine oynanan oyunun "siyasi"liğini görebiliyoruz! çArşı'nın karşı karşıya kaldığın tavrın hukuksuzluğunu anlayabiliyoruz..

Şimdi çete olmakla, örgüt olmakla suçlanıp, toplum önünde itibarsızlaştırılmaya çalışılacaklar!  Yalan haberlere, çakma çarşılar'a maruz kalacaklar! Bu operasyonların amacının hak arama yolundaki dirençlerinin kırılması olduğu aşikar!

çArşı'a yapılan adaleti tesis etme çabası değil, apaçık "siyasi" bir saldırıdır!  Taraftar gruplarının üzerinde oynanmak istenen bu oyun derhal son bulmalıdır!

Siz SİYAH dediniz biz SARI.. Siz BEYAZ dediniz biz LACİVERT!Sevdalarımız farklı olsa da özümüz bir! Maç günü geldiğinde farklı tribünlerde olsak ta, ortak bir hayat ve daha güzel bir ülke için omuz omuza vermekten geri durmayacağımızı bilmenizi isteriz!"

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap